חברותא עם הרב הלל הורוביץ

הרב הלל הורוביץ, נשוי לנעמי, אב ל-9 ילדים וסב ל -17 כן ירבו, גרים בבית השישה בחברון.

יוסף ארנפלד , י' באב תשע"ט

עם ישראל חוזר. הרב הלל הורוביץ
עם ישראל חוזר. הרב הלל הורוביץ
צילום: אלירן אהרון

הרב הלל הורוביץ, 55, נשוי לנעמי - אשת חינוך, אב ל-9 ילדים וסב ל-17 נכדים כן ירבו, גרים בבית השישה בחברון. במשך קרוב ל-30 שנה מפעילי ומנהיגי היישוב היהודי בחברון.

ב-6 שנים אחרונות משמש כמנכ"ל מועצת בתי העלמין בירושלים, לפני 5 שנים ייסד ויו"ר (בהתנדבות) של קרן החסד הארצית 'קרן יחד' - קרן ארצית של ערבות הדדית לתמיכה וביטחון כלכלי למשפחות שאבדו אב או אם צעירים. נבחר לאחרונה לשמש כראש מנהלת היישוב היהודי בחברון.

וקראת לשבת עונג

שבת מנוחה, זוכה לראות את בני המשפחה, מה שלא מתאפשר במהלך ימי השבוע התובעניים. הבנות הנשואות מגיעות עם הנכדים. מתנה אלוקית של נחת ושמחה שלא ניתן להעריך ולשער. זוכים לארח בקביעות קבוצות מגוונות של צעירים ומבוגרים שמגיעות לשבתות לחברון לשיחה, מפגש ועונג שבת.

הדף היומי

החברותא השבועית בשבת אחר הצהרים בלימוד של 'מנחת חינוך' על מצוות הפרשה. במוצאי שבת, כבר מספר שנים זוכה ללוות את השבת בנסיעה לשיעורו השבועי של הראשון לציון הרב יצחק יוסף שליט"א, שיעור הלכה נהיר מעצים שנותן כוח ושמחה לכל ימות השבוע. קביעות עיתים לתורה - צריכים להתחזק.

כה עשו חכמנו

הורי היקרים הרב שלום וזלדה הורוביץ - אנשי חברון, דמויות מופת והוד של מסירות נפש לארץ ישראל, ללימוד תורה, לחינוך הילדים, לכיבוד הורים, הכנסת אורחים ולחסד ללא גבולות והכל בהצנע לכת וענווה. הם מקור השראה ומצפן לכל פעולותינו ומפעלינו בבניין ביתנו הפרטי, ובשליחויות הציבוריות לאורך השנים.

ראשית חכמה

זכיתי להיוולד ולגדול עד גיל 18 במרכז שפירא - בישיבת 'אור עציון' על ברכיו של הרב חיים דרוקמן שליט"א, שם זכיתי לקבל תוך דוגמא אישית עצומה של הרב את המושג של מסירות נפש ואחריות לכלל ישראל. בהמשך זכיתי ללמוד בישיבה הגבוהה בבית-אל בשנותיה הראשונות אצל הרב זלמן מלמד שליט"א ושם זכיתי להינשא עם בתו נעמי. משם עליתי לירושלים כאברך בישיבת מרכז-הרב ושם זכיתי לקשר מיוחד עם ראש הישיבה הרב ר' אברום זצ"ל, ועם הרב מרדכי אליהו זצ"ל. זכיתי ששני המאורות הגדולים ליוו את פעולותי הציבוריות לאורך שנים.

ארצנו הקטנטונת

דווקא כמי שגדל וחי עשרות שנים בחברון, יש לי תמיד התרגשות ושמחה בביקורים בעיר העברית הראשונה - תל-אביב. לפגוש שם את 'מקהלות עמך בית ישראל' - נוסך בי תמיד ביטחון כי 'עם ישראל חי'.

ב- 6 שנים האחרונות משמש כמנכ"ל מועצת בתי העלמין בירושלים, תאגיד ממשלתי האחראי על 4 בתי הקברות של ירושלים ו- 14 גופי קבורה הפעילים בירושלים. מתוקף תפקידי, הצלחתי להחזיר בשנים אלו את המעמד ההיסטורי והמרכזי של הר הזיתים בירושלים ובמורשת והפנתיאון הלאומי שלנו. לאחר שנים שיהודים הפסיקו לעלות אל ההר מפחד הטרור הערבי, ושנים של חילולי קברים תחת שלטון ישראל, בשנים האחרונות עולים מאות אלפי מתפללים ומבקרים בכל שנה למגוון של אירועים ופעילויות שיוזמת המועצה לאורך כל ימות השנה. רק לאחרונה עלו 150,000 מתפללים להילולת אור החיים הקדוש.

מקדש מעט

הזכות שלנו בחברון היא האפשרות להתחיל את היום בתפילת שחרית במערת המכפלה, אצל אברהם אבינו שתיקן את תפילת שחרית. חיבור לברכת האבות ומכאן ממשיכים במסע של השליחות הציבורית. שבתות במערת המכפלה, המפגש עם מגוון של אורחים מהארץ ומחו"ל; דתיים, חרדים, חילוניים, חיילים. לחוות את קבלת השבת עם ניגוני קרליבך שכל הבנים רוקדים באחווה ובאהבה אצל אבא ואמא.

צמיחת גאולתנו

חזונו של הרב קוק של שלמות של שלשת הקדושות עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל ללא כל מתח והתנגשות. מחברון שמסמלת מעל הכל את מצוות יישוב ארץ ישראל בדורנו תוך מסירות והקרבה, יכולה לצאת הבשורה של מיזם החסד של 'קרן יחד', מיזם חסד לאומי שמחבר אליו ציבורים מכל הארץ ומכל הגוונים, והכל מתוך אמונה, תורה ומסורת הדורות.

ללא ספק מדובר בסטארט-אפ של חסד, מיזם מדהים של כסף קטן - כסף גדול. נכון להיום חברים בקרן 23,000 משפחות מכל רחבי הארץ, שערבים אחד לשני למקרה של פטירת ראש משפחה חלילה. רק במקרה פטירה של אחד מחברי קהילת הקרן, הנהלת הקרן גובה כסף קטן מכל חברי הקרן, גבייה חד פעמית של עד 64 ₪ בחודש. מסכום הגבייה מעניקים לכל יתום 150,000 ₪, סכום כסף משמעותי שמעניק ביטחון ורוגע כלכלי עד לחתונת היתום. נכון להיום הוענקו ל- 311 יתומים מ- 76 משפחות סכום כולל של למעלה מ- 42 מליון ₪.

כעת אנחנו יוצאים בקריאה גדולה לציבור הרחב: כחברה מתוקנת בואו וניקח אחריות על עצמנו ונצרף כמה שיותר משפחות לקרן יחד, לקיים חסד גדול תוך ערבות הדדית של "כל ישראל ערבים זה לזה", ולהבטיח ביטחון כלכלי למשפחות שחלילה איבדו את ראש משפחתם לאורך שנים.

להצטרפות לקרן יחד לחצו כאן

פורסם לראשונה בעלון 'שבת בשבתו'