פרובוקציה בכותל המערבי

הקרן למורשת הכותל: ספר התורה שניסתה להחדיר קבוצת נשות הכותל הגיע לילה קודם והוטמן בשירותים. "נשות הכותל" מכחישות.

ערוץ 7 , א' באב תשע"ט

הפגנה נגד נשות הכותל. ארכיון
הפגנה נגד נשות הכותל. ארכיון
צילום: אלרון זבטני/TPS

כ-20 נשים מקבוצת ''נשות הכותל'' השתתפו הבוקר (שישי) בתפילת ראש חודש אב בכותל המערבי.

בקרן למורשת הכותל מספרים כי "אחד הפעילים מקבוצת נשות הכותל שנכנס לתוך המון של צעירים חרדים הותקף באלימות וחולץ על-ידי משטרת ישראל.

"כמו כן, פעילה של נשות הכותל הסירה את כיסוי הראש של אישה אורתודוקסית ונשים אורתודוקסיות מחו נגדה. התוקפת האלימה קיבלה התקף חרדה וטופלה על-ידי אנשי מד"א''.

במקביל, אותר ספר תורה ש"נשות הכותל" ניסו להחדיר לרחבת התפילה. "הספר הגיע לילה קודם והוטמן בשירותים הציבוריים ברחבת הכותל המערבי כדי להכניסו בהפרה בוטה של ההנחיות.

"הקרן למורשת הכותל המערבי מגנה בכל תוקף את הפרובוקציה של קבוצת נשות הכותל מדי ראש חודש והן את האלימות החריפה שכנגד. האירועים מטופלים על-ידי משטרת ישראל", נמסר.

נציין כי ''נשות הכותל'' מכחישות שספר התורה הוכנס לשירותים הציבוריים, אך מסרבות לגלות כיצד ניסו להחדיר את ספר התורה לרחבה.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל, מסר: ''התנהלות המשטרה ואנשי הקרן למורשת הכותל היום ברחבה היא מחפירה ודורשת חקירה מיידית. רפורמיות שדוחפות ומציקות למתפללות ואפילו מורידות כיסוי ראש לנשים שבאות להתפלל, מעצר של ילדה מתפללת תמימה רק כדי 'לאזן את התמונה', לא יתכן שנשים שמגיעות לכותל צריכות להישמר מהתפרעויות והורדת כיסויי ראש כאילו היו במשטרים אפלים. את התשובות צריכים לתת רב הכותל ומפקד המחוז''.