20 בני אדם נרצחו ו-26 נוספים נפצעו במתקפת ירי בסניף של רשת הכלבו "וולמארט", במתחם הקניות Cielo Vista בעיר אל פאסו שבטקסס.

לבית החולים האוניברסיטאי בעיר הגיעו לפחות 11 פצועים במצב קשה. חשוד אחד, גבר בן 21, נעצר על ידי המשטרה המקומית וייתכן שישנם חשודים נוספים שטרם נתפסו.

מפקד משטרת אל פאסו, גרג אלן, אמר כי הרשויות במדינה חוקרות חשד כי הטבח היה "פשע שנאה".

במסיבת עיתונאים אמר אלן שהרשויות בודקות אם פוסט שנכתב ברשתות החברתיות קשור לחשוד בן 21 שנעצר.

החשוד יואשם לפחות ברצח ואם יורשע הוא צפוי לעמוד בפני עונש מוות.

המשטרה הזהירה אנשים מהגעה למרכז הקניות צ'לו ויסטה שבעיר. הבית הלבן מסר כי הנשיא דונלד טראמפ עודכן על אודות התקרית ושוחח עם מושל טקסס.

"שמעתי 2 יריות וראיתי אנשים שרצו וצרחו", סיפר עד ראייה לירי ל-CNN, "היו 13 ילדים שרצו מסביב והצלחתי לתפוס שלושה מהם. הורדתי את הראש ורצתי איתם הכי מהר שיכולתי. האירוע כולו ארך 5-7 דקות".

עד ראייה שהיה במקום האירוע סיפר ל-ABC: "אנשים יצאו החוצה מכוסים בדם. נכנסתי לוול מארט וראיתי גופה על הרצפה עם פגיעה חמורה בראש".

מהקונסוליה הישראלית בטקסס נמסר כי היא נמצאת בקשר עם הרשויות במקום. אין מידע לפי שעה על הימצאות ישראלים בזירה.

בתיעוד מזירת הירי נראה החשוד בכניסה לסניף כששהו אוחז ברובה בידיו וכשאוזניו מכוסות באוזניות. המשטרה לא מסרה פרטים על זהותו של היורה. בתיעוד נוסף ניתן לראות כיצד אנשים רבים נמלטים בבהלה מהזירה בשעה שהם שומעים את הירי במקום.

בעקבות האירוע פרסם מושל טקסס הודעה שבה קרא לתושבי המדינה להתפלל לרפואת הפצועים: "היום הקהילה באל פאסו הותקפה באלימות. הלבבות שלנו עם קורבנות הירי המתועב. אני מציע שכולנו נקדיש את התפילות שלנו עבור המשפחות".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ תודרך על התקרית והוא נמצא בקשר עם גורמי אכיפת החוק באל פאסו, כך לפי הבית הלבן. "ירי נורא באל פאסו, טקסס", כתב טראמפ בטוויטר, "הדיווחים רעים מאוד. הרבה הרוגים. אנחנו עובדים עם רשויות המדינה ועם כוחות אכיפת החוק".