רון קובי מתגרה בדרעי: "חברי המועצה שפוזרה לא ישובו"

ראש העיר הצפונית רון קובי הודיע כי הוא דוחה את החלטתו של שר הפנים להחזיר את חברי המועצה שהודחו.

ערוץ 7 , ב' באב תשע"ט

רון קובי
רון קובי
Photo by Tomer Neuberg/Flash90

ראש עיריית טבריה, רון קובי, הודיע הערב (מוצאי שבת) כי הוא מתנגד להחלטתו של אריה דרעי להחזיר לתפקידם את חברי המועצה שהודחו, ולהאריך את ניסיון העברת התקציב עד 30 בספטמבר.

"הודעתי הערב למנכ״ל עיריית טבריה, עיר הכנרת, כי חברי המועצה שפוזרו לא ישובו לתפקידם עד להחלטת הבג״ץ", כתב. "אני מקווה שבימים הקרובים יתבהרו העניינים ונוכל לצאת לדרך חדשה וחיובית על מנת להמשיך ולקדם את ענייני העיר ולתת שירות טוב לתושבי טבריה".

"פקודת העיריות לא הסמיכה את שר הפנים, בכל הכבוד, להאריך מועד אישור התקציב בדיעבד", טען. "על פניו, ההחלטה מיום 2 באוגוסט ניתנה בחריגה מסמכות ומשמעות הדבר הוא שבהחלט בטלה מעיקרה – דהיינו, חסרת תוקף משפטי".

חבר מועצת העיר טבריה, רפאל טרבלסי, הגיב: ״נמשיך לשרת את תושבי העיר טבריה מכל מקום ובכל זמן. חבל שרון קובי ממשיך לפגוע במתן השירותים לתושבים שפונים אלינו לקבל סיוע למרות ריצתו לכנסת ישראל.

״אגב, רון ממשיך לקבל שכר של 55 אלף שקל בחודש פלוס רכב, נהג, מאבטח ושירותי משרד במהלך הקמפיין לכנסת וכל זה על חשבון התושבים. עצוב״, כך טרבלסי.

כאמור, אתמול הודיע שר הפנים אריה דרעי על הארכת מועד אישור התקציב ברשויות המקומיות עד 30 בספטמבר - התקופה המירבית הקבועה בחוק. זאת, לאחר ישיבה שקיים אמש עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן.

מלבד טבריה, גם ראשי המועצות עוספיה וירכא כשלו בהעברת התקציב, וכן ראש העיר רהט.

למכתב המלא לחצו כאן