דגל להט"ב על שגרירות - בשם השיוויון

במשרד החוץ מסבירים מדוע נתלה דגל ישראל בצבעי הלהט"ב על השגרירות הישראלית בפראג בסוף השבוע שעבר.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ג' באב תשע"ט

דגל הלהט"ב על השגרירות הישראלית
דגל הלהט"ב על השגרירות הישראלית
צילום: יבגני ניימר

במשרד החוץ מגיבים לתליית דגל ישראל בצבעי הלהט"ב על מבנה השגרירות הישראלית בפראג שבצ'כיה, כפי שפורסם לראשונה בערוץ 7.

"בהמשך ליוזמת השגריר האמריקאי בצ'כיה וקריאתו לכלל הנציגויות הזרות במקום לציין את ערך השוויון, שהינו ערך מרכזי, באמצעות הצגת הדגל באופן לא רשמי, הצטרפה ליוזמה גם שגרירות ישראל במקום", הסבירו במשרד את הצעד יוצא הדופן.

עוד ציינו כי "הדבר לא בא להחליף את דגל ישראל הרשמי אשר המשיך להיות מונף בהתאם לתקנות".

נזכיר כי גולש ישראלי שעבר ליד מבנה השגרירות בסוף השבוע, הופתע לראות שמאחד החלונות משתלשל דגל ישראל, אך לא בצבעי כחול לבן, אלא בצבעי הלהט"ב.

הוא העלה ברשת הפייסבוק פוסט ובו הוא מתעד את הדגל. יהודים מקומיים רבים הגיבו לפוסט ותהו לפשר המהלך.

יאיר ירוחים, מדריך טיולים מקומי, כתב כי "המסורת היהודית בפשיטת רגל... המדינה שהניסה על נס את ערכי המשפחה כדוגמא לעולם, מציגה את ההפך. אין לי בעיה עם אף אחד שהוא כזה, אבל מכאן עד ל"פרסומי ניסא" להבדיל, הדרך היתה אמורה להיות ארוכה".

עופר דהאן, מדריך טיולים גם כן, כתב "יש עם זה בעייתיות מסוימת. צר לי, בתור תומך בלהט"בים, לא ראוי". גולש יהודי אחר הוסיף ביקורת, "מישהו צריך לדבר עם חברי ועדת קישוט של השגרירות".

נציין כי בפוסט גם היו מספר תגובות התומכות בהנפת דגל הלהט"ב על המבנה.

ממרכז ליב"ה נמסר בתגובה להנפת הדגל בשגרירות צ'כיה: "למיטב ידיעתנו למדינת ישראל יש רק דגל אחד. לא ייתכן שבמקום להתנער מהיוזמה ההזויה של שגרירות ישראל בצ'כיה, משרד החוץ עוד מנסה להסביר בהיגיון את השיגעון הזה".

עוד הוסיפו כי "ראוי היה ששר החוץ יוציא הנחיה ברורה לנציגויות ישראל בכל העולם, כפי שעשה סגן הנשיא האמריקני, ויסביר להם באופן ברור כי נציגויות ישראל הם לא מקום לקידום אג'נדות כאלו ואחרות, והדגל היחיד שיכול להיות מונף בהן הוא דגל ישראל".