כתב חדשות או מציל?
כתב חדשות או מציל?צילום: iStock

עד כמה הייתם מוכנים להסתכן עבור העבודה? כתב חדשות פקיסטני מסור הפך בימים האחרונים לסנסציית רשת כאשר החליט לצלם את הכתבה על השיטפונות בפקיסטן דווקא מתחת למים.

בעוד מזג האוויר הקיצי של ישראל לא מאפשר בכלל לדמיין על מים שיורדים מהשמיים, בפקיסטן מתחוללות סופות כבדות שכבר הציפו חלקים גדולים מהמדינה. בחודש האחרון, החלו לרדת גשמי מונסון עזים שהורידו את כמות המים השנתית של פקיסטן בפרק זמן קצר, וגרמו לקריסת תשתיות נרחבת.

מה שהוביל לפרסום ההצפות היה דווקא אזדאר חוסיין, כתב חדשות מקומי, שהיה אמיץ מספיק בשביל לרדת לשטח ולסקר את גודל השטפון מבפנים. אזדאר ירד לשטח המוצף וצילם את עצמו בשידור חי כאשר הוא נמצא במים העמוקים כאשר רק הראש והמיקרופון שלו נשארו יבשים.

אזדאר מוחה בסרטון על כך שהממשלה והרשויות המקומיות לא עושות דבר כנגד השיטפונות. לדבריו, הגשמים הכבדים הרסו בימים האחרונים אזורים חקלאיים, והמים ממשיכים לזרום לעבר שכונות מגורים ועלולים להטביע גם אותם.

פרסום הסרטון הוביל לתגובות מעורבות ברשת. יש מי שהזדהה עם האומץ של אזדאר והמסירות שלו לעבודה העיתונאית, ויש מי שחשב שהסרטון פשוט מצחיק אבל יש גם כאלו שפחות אהבו את העובדה שאזדאר סיכן את חייו רק בשביל לקבל תשומת לב עולמית.

על פי הדיווחים, בחודש האחרון נהרגו 71 בני אדם כתוצאה מגשמי המונסון, והגשם הבלתי פוסק גרם להרס בנייני מגורים למפולות בוץ ולחסימות כבישים. לפי ההערכות, מזג האוויר הסוער, והגשם הבלתי נפסק, עתידים להימשך גם בימים הקרובים.

אז בפעם הבאה שאתם מרגישים שאתם עובדים קשה מדי, לפחות תשמחו שאף אחד לא מכריח אתכם להיכנס עד הצוואר למים. גם שבחום הנוכחי, לא בטוח שזה רעיון כזה גרוע.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!