ראובן ריבלין
ראובן ריבליןצילום: אסתי דזיובוב/TPS

נשיא המדינה ראובן ריבלין שוחח היום (ראשון) עם השגריר רדא מנצור לאחר שקרא את הדברים שכתב מנצור על הבידוק שעבר בנתב"ג.

"מבלי להכנס לפרטי ההתרחשות הנחקרת הדגשתי כי מה שחשוב הוא מה שרדא מרגיש, ואם הוא נפגע עלינו לתת לכך את הדעת. הברית בינינו ובין העדה הדרוזית היא ברית חיים. עלינו לוודא שאנחנו ראויים לה תמיד ולא רק בתקופות משבר ולחימה", צייץ ריבלין.

נזכיר כי בפוסט שפירסם בדף הפייסבוק שלו תיאר מנצור את הפגישה שלו ושל משפחתו עם המאבטחת במחסום הכניסה לנמל התעופה. ''המאבטחת: מאיפה אתם מגיעים? נהג ההסעה: מעוספיא. מאבטחת: תראה לי תעודה מזהה! נהג: מציג תעודה. מאבטחת: תעצור בצד''.

בשלב זה, כך על פי השגריר, עולה המאבטחת לרכב ההסעות ודורשת מכולם להציג לה דרכונים. מנצור מסביר לה שהדרכונים נמצאים בתיק בתא המטען, והיא שאלה בטון של מ"כ בטירונות: ''לאן אתם נוסעים?''.

מנצור השיב למאבטחת כי המשפחה נוסעה לפריז ומשם ממשיכה לפנמה, ''אני עובד שם בשגרירות.מאבטחת: מי הנוסעים? אני: אשתי ושני הילדים שלי. המאבטחת סוקרת במבטים ארוכים את כולנו אחד אחד. מתעכבת על פני הבת הקטנה שלי ומסכמת: טוב אתה יכול להמשיך''.

לאחר ההמראה הוא כתב בפייסבוק: ''נתב"ג תלכו לעזאזל. שלושים שנה של השפלה ועוד לא סיימתם. פעם הייתם מפרקים אותנו בטרמינל, היום התקדמנו ואנחנו חשודים רק במחסום הכניסה,
אגב עוספיא הוא לא כפר בשטחים אלא מקומו של בית הקברות המרכזי לחללי צה''ל הדרוזים. החלל הראשון ברשימה הוא סבא של אשתי שנפל בשנת 1938... עשר שנים לפני קום המדינה. אחריו ברשימה חללי עוספיא ממלחמת העצמאות.

''אני ממליץ שתיקחו את מנהלי האבטחה שלכם ואת הארגון המנחה שלהם לביקור בבית הקברות הזה וילמדו שם מה היא הקרבה ומה הן ממלכתיות ודרך ארץ. עד אז יש לי משהוא אחד להגיד לכם: בא לי להקיא".

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "הבידוק הביטחוני בנתב"ג הינו ללא הבדל דת, גזע או מין, ובאופן שוויוני. כשאתה פוגש למעלה מ־25 מיליון נוסעים בשנה, יש מי שיבחר להיפגע ממפגש עם מאבטחת שעושה עבודתה. עוד בטרם בוצע תחקיר ומקריאת הפוסט אין שום פסול בעבודת הסורקת".