ראשי הכדורגל בסיור בבלומפילד
ראשי הכדורגל בסיור בבלומפילד צילום: דוברות מנהלת הליגות

בעוד שבועיים וחצי תחל עונת 2019/20 של ליגת העל בכדורגל באופן רשמי. מעל כל החגיגיות הגדולה בפתיחת הליגה לאחר פגרה בת חודשיים וחצי, יהיה זה אצטדיון בלומפילד שאור הזרקורים כולו עשוי לפנות אליו כשזה יארח משחקים לראשונה מזה 3 שנים.

כזכור, לפני שלוש שנים הודיעה עיריית תל אביב כי היא סוגרת את האצטדיון הוותיק הנמצא בלב תל אביב-יפו, במטרה לשפצו ולשדרגו לטובת האוהדים הרבים, הקבוצות הבכירות של העיר ואירוח משחקים בינלאומיים.

בסיור שערכו לאחרונה בכירי הכדורגל הישראלי יחד עם מנכ"ל עיריית תל אביב יפו, הובטח לאלה כי האצטדיון יהיה מוכן עד לפתיחת הליגה ב-24 באוגוסט, כשקצב העבודות במקום התגבר.

עם זאת, על פי חשיפת 'ישראל היום' - המצב רחוק מלהיות מוכן, כששלל בעיות צצו בתקופה האחרונה וחלקן אף מסכנות את שלום האוהדים.

על פי חשיפת עורך מדור הספורט ב'ישראל היום', עודד שלו, אל המחסור בחניה ואלתור השאטלים שמספק פתרון רק למי שגר בתל-אביב וצפונה, מצטרפת בעיה קשה ביציעי שערים 9-8-7-6.

על פי מה שנראה בשטח וגורמים שבדקו את הדברים, בחלק העליון של שערים 9-8-7-6 ישנו שיפוע תלול מדי של המושבים, דבר אשר עלול להביא לסחרורות של אוהדים רבים כשאלה עשויים לסבול מתחושת 'ורטיגו' כאשר יטפסו אל עבר המושבים שלהם או ירדו מהיציע.

תחושה זו עשויה להביא מלבד להרגשה לא טובה גם לנפילות ופגיעות בנפש וברכוש, החל מההגעה ליציע וירידה משם ועד לחגיגות שער ברגע של קימה מהכסא.

על פי החשיפה ב'ישראל היום', בתחילה חשבו לפתור את הבעיה בהצבת מעקי בטון לבטיחות, אך בסופו של דבר הוחלט לוותר על הרעיון. הנחת העבודה של מנהלי האצטדיון והעבודה היא שכאשר היציעים מלאים תחושת הוורטיגו לא תהיה קיימת.

אך כאן נשאלת השאלה - מה יקרה במשחקים פחות מושכי קהל, כשהאצטדיון יהיה מלא במעט אוהדים כמו למשל במשחק של בני יהודה מול נס ציונה?

אם זה לא מספיק, גם האופטימיות בקשר למצב הדשא מעוררת דאגה רבה בקרב בכירי הכדורגל הישראלי.

כבר תקופה ארוכה שמגדלים את הדשא ההיברידי שאמור להישתל באצטדיון, במקום ייעודי בדרום תל אביב. התכנית כרגע היא להביא אותו לשתילה בבלומפילד ב־14 באוגוסט - עשרה ימים בלבד לפני שריקת הפתיחה של ליגת העל.

מדובר בסיכון לא קטן לגבי קליטת הדשא במגרש ובאמונה מוחלטת שהכל יעבור בצורה חלקה ושלא יווצרו כמו שקרה בעבר באצטדיון סמי עופר שבחיפה כשחלקים שלמים של דשא נתלשו מהמקום, או באצטדיון טוטו-טרנר שגם שם הדשא לא נקלט בצורה הטובה ביותר, דבר שהביא להעתקת משחקים לאצטדיון טדי שבבירה.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה לנושא היציעים: "בעירייה לא מכירים בעיה כזו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו