פיילוט הלוחמות בשריון: החלטה תתקבל בקרוב

"אנחנו עדיין מעבדים את המסקנות ואני מניח שעד סוף השנה אנחנו נקבל החלטה האם להמשיך לשלב השני של ההתנסות הזאת", אמר תא"ל חסון.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ד' באב תשע"ט

תא"ל גיא חסון, קצין השיריון הראשי
תא"ל גיא חסון, קצין השיריון הראשי
צילום: דובר צה"ל

קצין שריון ראשי, תא"ל גיא חסון, חשף הבוקר (שני) בראיון ל'גלי צה"ל' כי הנסיון לשלב לוחמות בחיל השריון לא ירד מהפרק.

להערכתו, בתוך שנה "נקבל החלטה האם להמשיך לשלב השני של ההתנסות הזאת".

לדברי תא"ל חסון: "עשינו התנסות מאוד משמעותית ופורצת דרך שלקחה לנו כשנה וחצי ואולי אפילו יותר ובה ניסינו לבדוק אם אפשר לשלב צוות של לוחמות במשימת הגנת הגבולות, ואני מדגיש במשימות הגנת הגבולות".

חסון הוסיף, "ההתנסות הייתה מאוד משמעותית ואני ליוויתי אותה באופן אישי, גם את הבנות אני מכיר באופן אישי. סיימנו את ההתנסות ויש לנו מסקנות איך וכיצד, אם נדרש, נוכל לשלב צוותים של לוחמות בהגנת הגבולות".

"כרגע אנחנו עדיין מעבדים את המסקנות ואני מניח שעד סוף השנה אנחנו נקבל החלטה האם להמשיך לשלב השני של ההתנסות הזאת", אמר.

״על בסיס 4 לוחמות שהיו בצוות מגדרי של רק בנות בקורס מפקדות קשה לקבל מסקנות ארוכות טווח, אבל אנחנו מבינים מה צריך להיות השלב הבא, הצגנו אותו למי שצריך ואני מעריך שעד סוף השנה נקבל החלטה לאן צריך להמשיך עם ההתנסות הזאת".

ארגון 'אחים לנשק' מסר: "גם אחרי שכל הניסויים, כל הבדיקות וכל המחקרים מראים שבנות שונות מבנים ושאין היתכנות לשילוב בנות בטנקים, יש מי שממשיך להתעקש לתעדף את ערך השוויון על פני ערך הניצחון ולדחוף בנות לטנקים. כדאי סוף סוף להודות - שילוב הבנות בתפקידי לחימה פוגע בבנות, פוגע במקצועיות ופוגע בצבא".