אופיר אקוניס: הר ברכה תהיה עיר ואם בישראל

שר המדע ביקר בקייטנת המדע בהר ברכה בליווי ראש מועצת שומרון יוסי דגן שאמר "לצד הגדילה המספרית חשוב לנו לגדול גם במצוינות".

ערוץ 7 , ד' באב תשע"ט

שר המדע והטכנולוגיה, ח"כ אופיר אקוניס, ביקר הבוקר (שני) בקייטנת המדע המתקיימת ביישוב הר ברכה בשומרון בהובלת משרד המדע והטכנולוגיה והמועצה האזורית שומרון בליווי ראש המועצה יוסי דגן.

הקייטנות מתקיימות בסבסוד משרד המדע והטכנולוגיה במחיר סמלי להורים של 80 ש"ח בלבד לכל תקופת הקייטנה.

במועצה אזורית שומרון מתקיימים במהלך חודשי הקיץ מספר שיא של 17 מחזורים של קייטנת המדע, עליה משמעותית משנה שעברה. בקייטנות משתתפים מאות תלמידים ותלמידות בכיתות א-ו מישובים שונים במועצה.

במהלך הסיור ערכו השר וראש המועצה שיח עם התלמידים בכיתות. "אני מאמין גדול מאד בכם. אני מאמין גדול בהתיישבות. אני מאמין שכאן בע"ה בביקורים הבאים שלי ניראה כאן עיר ואם בישראל", אמר השר לתלמידים והוסיף, "הר ברכה תהיה עיר ואם בישראל".

"אנחנו נאבקים קשות מאד עם הרבה גורמים שלא רוצים אותנו כאן בכלל. לא רק לא לבנות עוד בית אחד או שנים או שלושה או מאה. לא רוצים אותנו שנהיה פה בכלל. לא רק שאנחנו נאבקים בזה, הדרך הטובה ביותר זה להביא לפה עוד משפחות עוד מתיישבים ולבנות עוד בתים כדי לקיים את הנוכחות שלנו כאן בארץ ישראל. ואני אומר לכם אנחנו נבנה בהר ברכה אנחנו נבנה בכל מועצה אזורית שומרון אנחנו נבנה ביהודה ואנחנו נבנה בכל הארץ כי הארץ הזאת היא שלנו", ציין השר אקוניס.

דגן בירך את השר ואמר, "אנחנו מודים לשר אקוניס על הביקור בהר ברכה ובשומרון, השר שותף ותומך גדול של השומרון. להתיישבות בשומרון יש הרבה סעיפים והרבה מרכיבים אבל המטרה המרכזית שלנו זה מיליון תושבים בשומרון. לפני עשור היו 15 בתי ספר בשומרון, היום כבר יש 31, וכבר עכשיו מדברים על עוד מספר מוסדות בישובים נוספים. לצד הגדילה המספרית חשוב לנו לגדול גם במצוינות, והשנה במועצה האזורית שומרון היה לנו עליה של 8% בזכאות לבגרות בשנה אחת. אנחנו רואים גם כאן בקייטנת המדעים את זה, ואנחנו מודים לשר על כל התמיכה בנושא המדע והטכנולוגיה, ואנחנו בשומרון ניהיה הראשונים לא רק בגדילה אלא גם במצוינות ובתוכן."

לסיום הוסיף השר "אני מברך על קיום קייטנת המדע גם בהר ברכה, כמו בעשרות ערים ויישובים בכל רחבי הארץ. מדובר בפרויקט מוצלח לטובת ילדי ישראל מבלי לרוקן להורים את הכיס. אלה הקייטנות האיכותיות ביותר בעלות הנמוכה ביותר, מרתקות ומעשירות את הדור הבא של ישראל".