הרב פרץ: "שנת הלימודים תוקדש לערבות ההדדית" ערוץ הכנסת

ועדת החינוך של הכנסת התכנסה בצהריים (שני) לדיון מיוחד בנושא היערכות משרד החינוך לפתיחת שנת הלימודים תש"פ, בהשתתפות שר החינוך הרב רפי פרץ ומנכ"ל המשרד שמואל אבואב.

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי אמר כי במהלך כהונת הכנסת ה-21 קודמו שינויים רבים במערכת החינוך, בשיתוף פעולה עם משרד החינוך, השלטון המקומי, וארגוני המורים. "מערכת החינוך מתקיימת בשילוב ידיים של גורמים רבים".

שידור-חי

שר החינוך, הרב פרץ, ציין בדיון, "בעידן הזה האתגרים גדולים ומורכבים, ולכן עבודתנו אינה נגמרת בתום יום הלימודים. תפקידה של המערכת בליווי התלמיד ובעיצוב דמותו גם מחוץ לכתלי בית הספר הוא מכריע. אנחנו רוצים לעצב פה חברה מוסרית, אוהבת אדם וחברה שמרימה על נס את ערך הערבות ההדדית, ולכן הנושא המרכז שבחרתי לשנת תש"ף הוא 'ערבות הדדית'".

לדבריו, "בימים אלה שוקדת המערכת על גיבוש של תכנית מקיפה שתיושם מהגן ועד לחטיבות העליונות. בכל המגזרים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. אנחנו נציג אותה בהקדם. נושא נוסף שאפעל לקידומו, הוא מעבר מעונות היום לאחריות משרד החינוך. המעבר חיוני, ואני בטוח שמשרד החינוך יוכל לתרום מניסיונו הרב לקדם את המשימה החשובה הזו, כמובן בליווי של החלטת ממשלה והתוספות התקציביות הנדרשות".

מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, ציין, "מערכת החינוך נמצאת בתנופה. לצד התכניות הלאומיות שהתחלנו לקדם נשלב בשנה הקרובה חדשנות פדגוגית. נרחיב את מספר בתי הספר עם סביבות למידה חדשניות, נשפץ את הספריות, ונוציא את הילדים ללמוד במרחבי למידה מחוץ לכיתת הלימוד. נשלב בתוך התכנים הלימודיים מיומנויות חדשות שמתאימות למאה ה-21 ומכשירות את בוגר המערכת לשוק העבודה העתידי.

״נרחיב את השירותים הדיגיטאליים לתלמידים, למורים ולמנהלים, ונמשיך עם קידום ההישגים הלימודיים. אך, בד בבד נעמיק את הערכים. נמשיך להגדיל את מספר החניכים שבתנועות נוער, ארגוני נוער ושל"ח. אני מאחל למנהלים ולמורים שנת לימודים פורייה ומוצלחת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו