רון קובי
רון קוביצילום: ערוץ 7

למרות החלטת שר הפנים להאריך עד לסוף חודש ספטמבר את המועד לאישור תקציבי הרשויות שטרם אושרו, ובהם תקציב עיריית טבריה, ראש העיר רון קובי מסרב למשוך את עתירתו.

בתגובה שהגיש לבג"ץ בעקבות עמדתו המעודכנת של שר הפנים דרעי ביקש קובי מהשופטים לקבוע כי בעוד כהונתו שלו לא תמה, כהונת חברי מועצת העיר תמה ויש למנות ועדה קרואה במקומם על מנת שניתן יהיה להעביר את תקציב העירייה.

לערוץ 7 נודע מפי גורם בכיר המעורה בנעשה, כי באופן בלתי צפוי מתכוון מרכז השלטון המקומי לתמוך בעמדתו של קובי, לפיה כהונת חברי מועצת העיר טבריה פקעה.

אותו גורם מעריך כי העמדה החריגה של מרכז השלטון המקומי, הנשלט בידי מקורבו של ראש הממשלה נתניהו חיים ביבס, נובעת מרצונו של נתניהו לחזק את רון קובי כחלק ממאבקו במפלגת ישראל ביתנו ובעומד בראשה, אביגדור ליברמן.

נציין כי מוקדם יותר היום הגישו 11 מחברי מועצת העיר טבריה בקשה בהולה לבג"ץ לצרף אותם כמשיבים לעתירתו של קובי, זאת מאחר שאם תתקבל עתירתו עשויה חברותם במועצת העיר להיפסק.

חברי מועצת העיר הבהירו בבקשתם, כי הימנעותם מאישור תקציב העיר טבריה לא נבעה מניסיון להביא להדחת ראש העיר, אלא אך ורק מחוסר נכונות לאשר תקציב גירעוני שאיננו עומד בפרמטרים שקבע לצורך כך משרד הפנים.