בני יהודה ובאר שבע יעברו לשלב הבתים?

אחרי מכבי תל אביב, גם מחזיקת הגביע משכונת התקווה ובאר שבע הוגרלו לשלב הפלייאוף של הליגה האירופית, שם מחכות להן יריבות לא קלות

נרי וייס - ערוץ 7 , ד' באב תשע"ט

בני יהודה ובאר שבע יעברו לשלב הבתים?-ערוץ 7
אוהדי באר שבע. המסע האירופי יסתיים מוקדם?
צילום: פלאש 90

האם ישראל תסיים את שלבי מוקדמות הליגה האירופית, ללא אף נציגה?

אחרי ההגרלה הקשה של מכבי ת"א, שעשויה לפגוש בשלב הבא את דינמו זאגרב הקרואטית החזקה, ההגרלה שהתקיימה לפני זמן קצר (שני) של שלב הפלייאוף בליגה האירופית לא האירה פנים גם ליתר הנציגות הישראליות במפעל האירופי - בני יהודה תל אביב והפועל באר שבע.

גם השתיים הללו, בדומה למכבים מת"א, טרם העפילו לשלב הבא, שלב הפלייאוף כשהן צריכות עוד לשחק מול יריבותיהן בסיבוב השלישי של מוקדמות הליגה האירופית.

עם זאת, נראה כי רק יכולת גבוהה במיוחד של הנציגות הישראליות יקנו להן את הכרטיס לשלב הבתים של הליגה האירופית כשבדרך לשם מחכות להן יריבות קשות במיוחד.

בעוד הכתומים משכונת התקווה, מחזיקי גביע המדינה אשתקד, הוגרלו מול המנצחת במשחק בין מאלמו השבדית לזרינסקי הבוסנית, האדומים מבירת הנגב הוגרלו למשחק מול המנצחת במשחק בין קבוצת הפאר ההולנדית פיינורד לדינמו טבליסי הגיאורגית.

מאלמו נחשבת לפייבוריטית במשחקה מול הבוסנים, כשזו זכורה לרעה בישראל כשהדיחה את מכבי חיפה וקבוצות שבדיות מאז ומעולם הקשו על הישראליות במפגשים האירופיים.

עבור באר שבע ההגרלה זימנה יריבה כמעט בלתי אפשרית לניצחון עליה, כשפיינורד פייבוריטית גדולה לעבור את דינמו טביליסי וכל תוצאה אחרת תהווה סנסציה אמיתית.

עם 15 אליפויות הולנד, שלושה תארים אירופאים, כדורגלן עבר אגדי על הקווים בדמותו של יאפ סתאם וסגל אדיר, הסיכויים של באר שבע לעבור אל שלב הבתים של הליגה האירופית נראים אפסיים לחלוטין. ובכל זאת - בכדורגל הכל אפשרי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il