ח"כ יצחק פינדרוס: "אסור לתת ללפיד תפקיד שלטוני בישראל"

ח"כ יצחק פינדרוס מזועזע מהסרטון האנטי חרדי של כחול לבן. "יש שיח של שנאה ופילוג. גנץ ויעלון צריכים לזרוק את לפיד מהחלון".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' באב תשע"ט

ח"כ יצחק פינדרוס מתקשה להבין כיצד מפלגת כחול לבן אינה מוקיעה את ח"כ יאיר לפיד על הסרטון האנטי חרדי שפרסמה המפלגה היום (שני).

"אני חושב שהסרטון הזה אומר הרבה על חבורת גנץ, אשכנזי ויעלון. עצם זה שהם מחזיקים אותו עדיין במפלגה ולא זורקים אותו החוצה מהחלון, מעיד שהבעיה היא בהם", מאשים פינדרוס.

לדבריו, "אני לא חושב שמותר לתת לאיש כמו לפיד שום תפקיד שלטוני במדינת ישראל".

הוא מוסיף, "אסור לנו לשתוק על שיח כזה. כל פעם אנחנו עולים דרגה בשיח המפלג במדינת ישראל. צריך להוקיע את השיח הזה מהלקסיקון".

לשאלה האם יש סיכוי שיהדות התורה תשב בסופו של דבר עם מפלגת כחול לבן בממשלה הוא עונה, "מיותר לציין, אמרנו לפני הבחירות וקיימנו את זה במשא ומתן. יהדות התורה וש"ס יעשו הכל כדי שתהיה ממשלת ימין וחרדים. בשום שלב לא היתה מחשבה אחרת, הוכחנו את זה וגם אחרי הבחירות נוכיח".

מוקדם יותר תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את הסרטון שפרסמה מפלגת 'כחול לבן' ובו הוצגו השרים החרדים כחמדנים ורודפי כסף.

"ההסתה של המועמד לראשות הממשלה יאיר לפיד, המנוסחת בנימה אנטישמית, מוכיחה פעם נוספת מדוע אסור לתת ליאיר לפיד להיות ראש ממשלה", כתב נתניהו בטוויטר.

לפני כן מתח יו"ר רשימת "כחול לבן", בני גנץ, ביקורת מרומזת על הסרטון. "בימים אלה, בהם אנו זוכרים שחורבן בית המקדש נבע משנאת חינם, אנו צריכים לאמץ סגנון שונה מזה של נתניהו, ולהרבות באהבת חינם", צייץ גנץ בחשבון הטוויטר שלו.

"עוצמתה של החברה בישראל טמונה באחדותה על כל חלקיה - חילונים כדתיים, יהודים ושאינם יהודים, שמאל וימין. זו הדרך הראויה למנהיגות ישראלית בעת הזו. מנהיגות ששמה את ישראל לפני הכל", הוסיף גנץ.

גם ח"כ משה (בוגי) יעלון, מבכירי הרשימה, מתח ביקורת מפורשת על לפיד והסרטון. "זה לא הסגנון שלי ולא הסגנון של בני", אמר יעלון בריאיון לגלי צה"ל, "נפלט פה משהו. נמצא את הדרך לברר את זה. אנחנו נפגשים שוב ברביעי כולנו ונלבן את העניין".

ח"כ יועז הנדל, חברו של יעלון למפלגת תל"ם, אחת מהשלוש המרכיבות את רשימת כחול לבן, יצא נגד הסרטון: "לא אוהב את זה, השפה שלי אחרת".

מתוך הסרטון
צילום: כחול לבן

נזכיר כי הסרטון עורר סערה במפלגות החרדיות, שטענו כי הוא כולל נימות אנטישמיות. "אנטישמיות. אין מילה אחרת", הגיב אמש לסרטון יו״ר ש״ס דרעי. ח״כ ינון אזולאי (ש״ס) תקף: "הטרול של המרשתת לפיד לא בוחל בשום קמפיין של הסתה כנגד הציבור המסורתי והדתי בישראל".

"כמוג לב מאחורי מקלדת מסתתר לו מר לפיד מאחורי גבם של הקמפיינרים בעלי ניחוח אנטישמי ורק שלא יקבל אישור מהגנרלים לצאת לעימות פומבי ישיר ועובדתי מול שר הפנים אריה דרעי", הוסיף אזולאי.

ח״כ מיכאל מלכיאלי מש״ס אמר "מפלגת כחול לבן המובלת על ידי יאיר לפיד אשר כשר אוצר חתך באכזריות קצבאות לילדים בעלי מוגבלויות רק עקב כך שנולדו להורים חרדים, ממשיך גם בימים בהם מתאבל עם ישראל על חורבן הבית במסע ההסתה והשקרים כנגד המגזר החרדי.

"תנועת ש"ס חזקה בממשלה בראשות נתניהו תעצור את לפיד מהמשך הפגיעה במגזרים שלמים אשר כל חטאם ששומרים על אורח חיים חרדי ונאמנים למסורת אבותם, עם ישראל בחר לעשות סוף להסתה האכזרית מבית היוצר של לפיד וזרק אותו לאופוזיציה וכך יהיה גם בעתיד בע