"להיות שותף ממשי לאדם בצרה"

בכיר לשעבר בעולם הבנקאות מספר על חשיבות התמיכה שמעניקים החברים בקרן יחד: "לעזור לאלמנה ויתומים שאיבדו את היקר להם זה דבר וגדול"

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ד' באב תשע"ט

להצטרפות ל'קרן יחד' - לחצו כאן

חיים פרייליכמן, לשעבר מנכ"ל בנק אגוד, טפחות ובנק אדנים, מספר על חשיבות התמיכה שמעניקים החברים ב'קרן יחד' למשפחות הנקלעות למשברים.

לדבריו אנשים לא תמיד חושבים על כל הצרכים שיהיו, אם חלילה אחד מההורים ילך לעולמו. "אנשים טרודים בצרה שלהם ולא חושבים על איך יכלכלו את צעדיהם או איך יכלכלו היתומים והאלמנה את צעדיהם. קרן יחד - זה כולנו יחד - כדי לעזור לאותם אנשים שזקוקים לזה בעת צרה".

ציינת שחלק מהמייסדים מגיעים מעולם העסקים ואתה מגיע מעולם הבנקאות. איך אתה מסתכל על זה מבחינת פיננסית? זה ביטוח?

"יש לזה דמיון די גדול לנושא של ביטוח. אבל ביטוח הוא משהו כללי וקצת רחוק ממני ופה זה משהו שהוא קרוב אליי. קודם כל אני לא נדרש לשלם כל יום. בביטוח אני משלם מהיום הראשון שאני מצטרף לתכנית. פה אני משלם רק אם קורה אסון ח"ו. ברגע שמשהו קורה אני כבר שותף ממשי ומעשי לאדם שאולי אני לא מכיר אותו, אבל הוא בהחלט שייך לקהילה שלי או לעם ישראל".

פרייליכמן מסביר כי אופיו של עם ישראל מתאים לצורת הפעולה של קרן יחד. "אנחנו רואים איך כולם נרתמים כשקורה חס וחלילה איזה שהוא אסון. לעם ישראל יש את הביחד ואת הנתינה והעזרה לזולת. הקרן עוזרת ונותנת גם את התמיכה המנטלית וגם הכספית ואנחנו יודעים שהצד הכספי הוא חשוב לקיום היום יומי".

'קרן יחד' מקפידה לשמור על פרטיות המשפחות הנתמכות, אך הוא מספר על מקרה שריגש אותו. "לצערי די בהתחלה, שמעתי שהיה מקרה של שניים או שלושה יתומים, סיפור קורע לב. שמחתי שסיפרו לי אנשי הקרן שהם יכלו להיענות לבקשה ומצאו את הפתרון כדי שהקרן תוכל לעזור לאותם אנשים".

כבנקאי פגש פרייליכמן מקרה שחיזק אצלו את ההבנה בצורך בתמיכה במקרי אסון. "אספר סיפור אישי שקרה לי כבנקאי בתחילת דרכי הבנקאית, כשהייתי חשב ולא מנכ"ל. אה אליי יום אחד אלמנה שנשארה עם שלושה יתומים ואמרה איך זה שלא עשיתם ביטוח ועכשיו אני צריכה לעמוד ולשלם את המשכנתא. האמת שלא היה לי מה להגיד לה. למחרת ירדתי למנכ"ל ואמרתי לו: ממחר בא נחייב את כולם להכין ביטוח חיים".

"כשאתה עומד מול אלמנה עם שלושה ילדים ואתה רואה איזה עול כספי נופל עליה מעבר לשבר שיש לה שהיא איבדה את בעלה היקר לה מכל, אני חושב שהעובדה הזו, שיודעים שלילד יש עתיד מסוים, זה דבר חזק מאוד".

פריייליכמן קורא לציבור להצטרף לקרן. "אני מעודד את כולם להצטרף. זה דבר חשוב מאוד שהוא קודם כל מועיל לאחרים, אבל מועיל גם לעצמך. אני מאחל שלא נזדקק ולכן שיצטרפו כמה שיותר ולא יצטרכו - ואם יהיו כאלה שיצטרכו - כולנו ניקח חלק משמעותי בעזרה".

לפרטים נוספים על 'קרן יחד' - לחצו כאן