גרשון הכהן באירוע
גרשון הכהן באירוע צילום: דוברות חב"ד ת"א

מרכז חב"ד בתל אביב קיים את הכנס השנתי בנושא בית המקדש השלישי והגאולה כאשר מאות מתושבי העיר התכנסו בבית הכנסת 'חב"ד - גאולת ישראל' בלב העיר.

הכנס, נערך על פי קריאתו של הרבי מליובאוויטש להוסיף בתשעת הימים בשמחה המותרת על פי ההלכה ע"י 'סיום' מסכתות בתלמוד ולהוסיף בלימוד ועיון בנושאי הגאולה ובית המקדש.

הרב יוסף גרליצקי, שליח חב"ד בת"א דיבר על השאלה כיצד יציינו את ימי התעניות על חורבן בית המקדש כאשר יקויים הפסוק 'ייהפכו ימים אלו לששון ולשמחה' בימות המשיח.

את סיום ספר הרמב"ם ערך הגאון הרב זבדיה כהן ראש אבות בתי הדין בתל אביב-יפו, שריתק את המשתתפים בדיון הלכתי על כוונה, מחשבה ומעשה בפעולות האדם היומיומיות ובקיום המצוות. לאחריו פתח את מחזור ה-ל"ט ברמב"ם הרב מאיר אריה שמערלינג ראש ישיבת חב"ד ליובאוויטש 'חזון אליהו' בתל אביב.

האלוף (במיל.) גרשון הכהן נשא את הנאום המרכזי והתייחס לחורבן בגוש קטיף. "ההתנתקות הייתה טרגדיה לאומית, אך במבט לאחור ניתן לומר כי אחרי ההתנתקות 'לעולם לא ניתן יהיה לשכנע יותר את הציבור הישראלי שיש תועלת כלשהי בנסיגה משטחי ישראל".

"כיום לכולם ברור שעמדת ההלכה היא הצודקת ביותר – כל נסיגה היא סכנה לאומית וסכנה מוחשית לעתיד עם ישראל בארצו. לא ניתן יהיה יותר לבלבל את הציבור עם אמירות של בכירים בצה"ל שמצד אחד מבטיחים ש'אם רק נרצה נוכל תמיד להחזיר לידינו בכוח את השטחים מהם ניסוג', ומצד אחד מפחידים את הציבור ממרי והתקוממות של הערבים. עלינו להחזיק בשטחים שבידינו מתוך אמונה אמיתית שהם שלנו ומקור כוחנו על-פי תורת ישראל, זו הערובה היחידה לביטחון ושלום", סיכם הכהן.