מכת כלבים משוטטים בהר הזיתים

יותר ויותר מבקרים בהר הזיתים נתקלים בכלבים משוטטים שמוצאים מנוחה בין המצבות ובמערות הקבורה. העירייה: הנושא בטיפול.

שמעון כהן , ד' באב תשע"ט

מצאה מסתור בתוך מצבה
מצאה מסתור בתוך מצבה
צילום: באדיבות דן אילוז


עם חבר מועצת עיריית ירושלים דן אילוז שוחחנו על תופעה מטרידה: כלבים משוטטים בהר הזיתים המרתיעים את המבקרים בהר והמעוניינים לבקר בו מלהגיע למקום.

אילוז מספר כי קיבל פניות של מבקרים בהר שתיעדו את הכלבים המשוטטים ודיווחו עליהם. בעקבות הדברים פנה לגורמים העוסקים בשימור הר הזיתים וגם מהם קיבל "תמונות של כלבים מסתובבים בין המצבות ושל כלב שנכנס לאחת ממערות הקבורה".

"זה לא רק עניין של כבוד המתים בבית העלמין החשוב ביותר לעם היהודי, גם חשוב שאנשים יגיעו לשם וככל שיש תופעות כאלה אנשים יחששו מלהגיע", אומר אילוז המספר כי פנה לראש העירייה בשאילתא סביב הסוגיה, אך התשובה שקיבל הדאיגה אותו עוד יותר:

"ביום חמישי שעבר העליתי שאילתא לראש העיר בנושא הזה. הוא אמר שהנושא כבר בטיפול הרבה זמן וזה מה שמדאיג כי אם זו המציאות למרות הטיפול זה אומר שהטיפול לא עובד".

"הטיפול צריך לבוא מכיוון העירייה. השאלה היא אם נשתמש בכוח שיש לנו באזור הזה כריבון על הר הזיתים כדי לטפל גם בבעיה הזו כמו שעשינו זאת בזריקת אבנים והשחתת קברים", מזכיר אילוז המציין כי כאשר מדובר באזורי מגורים הרשויות יודעות לטפל היטב במקרים של עדרי כלבים משוטטים.

בתגובה לדברים נמסר מעיריית ירושלים כי "הנושא מוכר לעירייה. גורמי המקצוע העירוניים מטפלים בסוגיה מזה כמה חודשים".