ליאור דיב, מנכ"ל ומייסד-שותף
ליאור דיב, מנכ"ל ומייסד-שותף צילום: סייבריזן

חברת סייבריזן (Cybereason) מכריזה על גיוס 200 מיליון דולר מסופטבנק היפנית, שהשקיעה בחברה גם בסבבי גיוס קודמים. זהו סבב גיוס E של סייבריזן והגדול ביותר מאז הקמתה בשנת 2012.

עד היום גייסה החברה 400 מיליון דולר כולל ההשקעה הנוכחית, מהמשקיעים CRV, Lockheed Martin, Spark Capital, Softbank.

סייבריזן היא חברת הסייבר עם שיעור הצמיחה הגדול ביותר בישראל. במהלך השנתיים האחרונות הוכפלה כמות העובדים בישראל ל- 200 עובדים המועסקים במשרדים בתל אביב, ובכל משרדי החברה מועסקים 500 עובדים הפרוסים בבוסטון, לונדון, טוקיו וסידני.

בשנתיים האחרונות גדל מספר הלקוחות של סייבריזן ביותר מ- 300% להיקף של 500 לקוחות, שמרביתם ארגונים גדולים הכוללים חברות מרשימת ה- Fortune 500. מוצרי החברה מותקנים במיליוני נקודות קצה ברחבי העולם, בבנקים ותאגידים פיננסים בינלאומיים, יצרני תרופות, חברות תוכנה ושירותי IT, חברות מזון, ריטייל, ועוד.

בעזרת סבב ההשקעה החדש סייבריזן מתכננת להרחיב את מרכז הפיתוח בישראל ולהשקיע בפיתוח ומחקר של מוצרים חדשים וטכנולוגיות מתקדמות, אשר יאפשרו בנייה של Autonomous Security. בנוסף, החברה מתכוונת להאיץ את ההתרחבות הגלובלית ואת שיתופי הפעולה האסטרטגיים, כולל הרחבת הפורטפוליו בעזרת מיזוגים ורכישות.

"הגישה של סייבריזן לניתוח ביג דאטה היא זו שמציבה אותנו כגורם חדשני בתחום אבטחת נקודות קצה. זהו תחום שכיום פועלות בו חברות אבטחת מידע ותיקות אך הן בעלות גישה ישנה יותר לטיפול בבעיות האבטחה. בזכות הטכנולוגיה הייחודית שלנו המותאמת לאתגרי התקופה הנוכחית, נמשיך לצמוח בשוק זה", אמר ליאור דיב, מנכ"ל ומייסד-שותף בסייבריזן. "אנו עוזרים לצוותי אבטחת הסייבר לסכל יותר מתקפות, בשלבים מוקדמים יותר ובדרך המאפשרת לאנליסט לנקוט בפעולה מהר יותר מאי פעם.״

"סייבריזן מובילה את תחום ניהול סיכוני אבטחת סייבר והגנה על המידע של אנשים", אמר מרסלו קלור, מנהל התפעול הראשי בקבוצת SoftBank. "הטכנולוגיה של סייבריזן המבוססת על בינה מלאכותית עוזרת לאבטח את עולמנו שהופך ליותר מחובר ומקושר דיגיטלית."

סייבריזן מפתחת פלטפורמת אבטחה עבור ארגונים, המאפשרת להם לפקח באופן רציף אחר המערכות השונות בארגון במטרה לאתר תקיפות סייבר מתקדמות. למערכת יש את היכולת לזהות, לחקור, לבודד ולעצור התקפות בזמן אמת. הפלטפורמה משלבת בין מנוע Machine Learning מתוחכם לבין מנוע לניתוח Big Data, ומחפשת אחר חתימות ועקבות המסגירות פעולות זדוניות שונות, או פעולה אשר לא מתאימה לפרופיל המשתמש.

המערכת אוספת מידע ממכונות הקצה בארגון ומנתחת את פעולותיהן ובאמצעות ממשק פשוט ואינטואיטיבי מציגה את רצף האירועים מרגע תחילת ניסיון התקיפה. בנוסף, הפלטפורמה מאפשרת קבלת החלטות והמשך פעולה מהיר כדי לעצור את המתקפה ולמנוע נזק לארגון.

הטכנולוגיה הייחודית שפיתחה סייבריזן מאפשרת איסוף מידע ועיבוד נתונים בקצב של עד שמונה מיליון אירועים בשנייה, במטרה לזהות ולחשוף את המרכיבים המרכזיים במתקפה. המערכת מאפשרת לארגונים להפחית באופן משמעותי את זמן התגובה הנדרש לאיתור תקיפות סייבר, על בסיס זיהוי פעילויות זדוניות מוכרות ובלתי מוכרות.

מערכת הביג דאטה אנליטיקס של סייבריזן מסוגלת לשפר את ביצועי האנליסט לכדי יחס של אנליסט אחד להגנה על 150 אלף מחשבים, בעוד הממוצע בשוק עומד על מתן מענה ל-20 אלף מחשבים בלבד.

לאחרונה סייבריזן חשפה מתקפת ריגול מתקדמת על ספקיות סלולר בעולם - Operation SoftCell . התוקפים הצליחו להתבסס במשך מספר שנים בתוך הרשתות מבלי שייחשפו עם גישה למידע רגיש על מיליוני מינויים, כשמתוכם הם "סימנו" קבוצה של עשרות אנשים ספציפיים לצורך מעקב. חשיפת המתקפה התאפשרה באמצעות שימוש בפלטפורמה של סייבריזן אשר מאפשרת להריץ ולנתח מידע היסטורי עד מספר שנים אחורה כדי לחבר ארועים ישנים לסיפור המתקפה.

״בעיית הסייבר היא בעיית הביג דאטה ולסייבריזן יש פתרון לכך המבוסס למידת מכונת ו-AI", מסר יונתן שטרים עמית, CTO ומייסד שותף בסייבריזן. "ה-Autonomous Security שאנו בונים תהיה הפרדיגמה הנדרשת להתמודדות עם האיומים העתידיים. סייבריזן בונה את הפתרון באמצעות הטכנולוגיה שלנו ובעזרת אקוסיסטם של שותפים. כיום יש מחסור של יותר משלושה מיליון אנליסטים. גישת ה-Autonomous Security הייחודית של סייבריזן תאשפר לצוותים אלו להסתמך על טכנולוגיות מתקדמות כדי לבצע החלטות ופעולות אשר היום מתבצעות ע״י אנשים.״

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו