שוטרים שתלו נשק לצורך סדרת טלוויזיה

שוטרים שהשתתפו בסדרת הדוקו "מחוז ירושלים" איתרו לכאורה נשק בביתו של ערבי מעיסאוויה - אך נתנו לו מסמך שבו נכתב כי לא נתפס דבר.

ערוץ 7 , ה' באב תשע"ט

נשק M-16
נשק M-16
צילום: ISTOCK

שוטרים שתלו נשק בביתו של ערבי תושב מזרח ירושלים ותיעדו את מציאתו בסדרה "מחוז ירושלים" ששודרה בכאן 11 לפני מספר שבועות.

העיתונאי ניר חסון דיווח הבוקר (שלישי) בעיתון "הארץ" כי החיפוש נעשה בביתו של סאמר סלימאן בשכונת עיסאוויה בנובמבר 2018, ובסופו קיבל מהשוטרים דוח חיפוש שבו נכתב: "לא נתפס דבר".

סלימאן מעולם לא נעצר או נחקר בנוגע לנשק ש''נמצא'' בביתו.

בפרק התשיעי של "מחוז ירושלים" נראים השוטרים מחפשים נשק בביתו של סלימאן ובסיום החיפוש אותר לכאורה רובה צה"לי מסוג M–16. הנשק אותר במרתף שאותו מכנה אחד השוטרים "מנהרה שלא היתה מביישת את החפירות בעזה".

בעקבות פניית "הארץ" הוסר הפרק מהאתר ומערוץ היוטיוב של תאגיד השידור ''כאן''.

מ"כאן" נמסר בתגובה: "התלונה נבדקת מול החברה המפיקה את התוכנית, קודה תקשורת. כל בתי ההפקה העובדים עם התאגיד, בהם קודה, חתומים על חוזה המחייב עמידה בכללי האתיקה, על פי כל דין. אם יימצא כי יש שמץ של אמת בטענות החמורות, המקרה יטופל בהתאם".

ממשטרת ישראל נמסר: "הסדרה 'מחוז ירושלים' סיפקה לצופים הצצה על פעילות המשטרה המורכבת ברחבי הבירה. הפקת הסדרה ועריכתה בוצעו על ידי חברת קודה, לרבות טשטוש פרטי המעורבים וזהותם כדי למנוע זיהויים כחוק. הפנייה התקבלה במשטרה, ומענה יימסר ישירות לפונה ולא באמצעות כלי התקשורת".