"הלינץ' התקשורתי בסמוטריץ' – סתימת פיות"

ח"כ מוטי יוגב מגבה את שר התחבורה: "התורה מאירה את כל דרכנו. מה לשמור ממנה? זו בחירה חופשית".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ה' באב תשע"ט

"הלינץ' התקשורתי בסמוטריץ' – סתימת פיות"-ערוץ 7
מוטי יוגב
Photo by Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ מוטי יוגב (הימין המאוחד) תוקף את היחס התקשורתי הצבוע, כלשונו, כלפי התבטאות שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' בנוגע למדינת הלכה.

"כל הלינץ' התקשורתי בבצלאל סמוטריץ' נועד לסתום פיות. אנחנו מדינה יהודית ודמוקרטית וזה היסוד שלנו", אמר יוגב בראיון ליומן הצהריים של כאן רשת ב'.

לדבריו, "אנחנו במדינה יהודית ודמוקרטית, והנוסחה הגואלת הזו היא נוסחה מצוינת. מחד, מדינה שאופיה יהודי ומשטרה דמוקרטי. נקבל החלטות בהסכמות, ביחד. בפה אחד סמוטריץ' אמר את תפיסת עולמו ובפה אחד אמר שברור לו שזה לא מה שקורה. תורת ישראל מאירה את כל דרכנו, את עם ומדינת ישראל. מה לשמור ממנה? זו בחירה חופשית".

יוגב התייחס גם לקמפיין המורכב של שלוש המפלגות המרכיבות את הימין המאוחד: "הקמנו את הימין המאוחד כדי להציל קולות שרצו להצביע לממשלה לאומית בראשות נתניהו, כמעט רבע מיליןן קולות שהלכו לפח האשפה של ההיסטוריה כי המפלגות שלהן לא עברו אחוז חסימה. הצלחנו לאחד שלוש מפלגות – הבית היהודי, האיחוד הלאומי והימין החדש – לא הצלחנו לאחד את 'עוצמה'. אני יודע שיש פערים: אנחנו בעד הסטטוס קוו ושמירת אור התורה על כל ישראל ודברים נוספים, ויש גם פנים אחרות''.

בתשובה לשאלה על הפערים בעמדות השונות בין יו"ר 'הימין המאוחד', איילת שקד ובין עמדות הבית היהודי, אמר יוגב: "יש פערים בדת ומדינה, נכון, יש חילוקי דעות. לבית היהודי יש מצע שמחבר בין העם, התורה, הארץ והמדינה, ולא נסתיר דגלים, אבל יחד עם זאת, יש מכנה משותף רחב ובהחלט צריך לשבת עליו ולהרים את כל הדגלים. יש פסוק שמאחד את כל הדברים: 'האמת והשלום – אהבו'. זה נכון לכל עם ישראל, זה נכון גם במפלגות הימין המאוחד.

"יש חילוקי דעות פה ושם, אבל יש גם הערכה ועבודה משותפת. אני משוכנע שנשב יחד ונמצא את המחבר והמאחד – גם בעם ישראל וגם בימין המאוחד. לא נטשטש דגלים, אך נמצא את המאחד- כדי להביא את הכי הרבה קולות לקלפי ב-17 בספטמבר".