״לשכות הגיוס נצבעו בסגול״

מפקד בא״ח גבעתי כותב לחיילים המתגייסים היום לחטיבה. ״האמינו בעצמכם לאורך כל הדרך והחשוב מכל, שימו לב שהחיוך לא יורד מהפנים״.

תגיות: גבעתי
סא״ל טל אשור , ו' באב תשע"ט | עודכן: 11:39

״לשכות הגיוס נצבעו בסגול״-ערוץ 7
גבעתי
צילום: דובר צה״ל

בתפקידיי האחרונים פיקדתי על גדוד רותם במשך שנתיים וכן על יחידת רימון במהלך מבצע ״צוק איתן״, זה אחד האירועים המכוננים ביותר שחוויתי בשירות הצבאי.

אירוע שבו זכיתי להוביל את יחידת רימון ללחימה ברצועת עזה, לאחר שנה של הכנות אינטנסיביות. להגיע במוכנות גבוהה אשר הוכיחה את עצמה בשטח, בהיתקלויות ובתוצאות הלחימה של היחידה.

בכל פעם שאני מסתכל לאחור על הימים האלו אני מתמלא בגאוות יחידה ונזכר בלוחמים שלי.

בשנה האחרונה אני מפקד על בסיס האימונים החטיבתי וזהו תפקיד מאוד משמעותי עבורי. היום יותר מתמיד אני מבין את החשיבות בתפקידנו, המפקדים, לגייס את בני הנוער לשירות צבאי משמעותי , תוך חינוך לעשייה, לאומץ לב, לאהבת הארץ, וכל זאת דרך הכשרה אינטנסיבית, מקצועית ומשמעותית אשר תכין אתכם לאתגרי המלחמה הבאה.

הדבר שהכי משמח אותי בכל פעם מחדש, זה לראות מחזור גיוס נוסף של לוחמים משתחרר. להביט לאחור ולראות איזה תהליך הם עברו, לדעת שהם יוצאים לחיים אזרחיים טובים יותר. הם הציבו לעצמם יעדים ועמדו בהם בגאון. לדעת שמפקדי החטיבה ליוו אותם בדרכם והכווינו אותם בצורה הטובה ביותר, זו סגירת מעגל מבחינתי.

אני זוכר את אותם הימים לפני הגיוס, המחשבות שרצות בראש ובעיקר הציפייה הגדולה לקראת מה שעתיד להגיע.

היום אתם, המועמדים לשירות צבאי משמעותי בחטיבת גבעתי, עומדים בפני האתגר של הגיוס לצבא ההגנה לישראל.

אנו, מפקדי בסיס האימון החטיבתי מחכים לכם בזרועות פתוחות ובציפייה גדולה.

מחכים לעבור איתכם את ההכשרה הייחודית אשר בסופה תהפכו ללוחמי חוד מן המניין כאשר הכומתה הסגולה על הכתף והגאווה גדולה מנשוא.

אתם תלמדו את מירב הטקטיקות והכשירויות בהם לוחם חוד נדרש לעמוד. תעברו תרגילים מאתגרים, תתחזקו בכושר קרבי וכמובן ביכולות האישיות שלכם להתמודד עם אתגרים ולעבור מכשולים בגבורה, כי יחד ורק יחד ננצח.

״גבעתי״ זה עם ישראל, זה פסיפס אנושי של חיילים מכלל התרבויות, העדות והדתות, זה חברים שתכירו מהצפון ועד לדרום, אנשים איתם תעברו את תקופת ההכשרה ויישארו אתכם לכל החיים וזה הדבר הגדול ביותר שהצבא יעניק לכם, חברים שהם כמו משפחה.

היום לשכות הגיוס ייצבעו בסגול, ״מי שחלם״ יתנגן ברקע, אתם תיפרדו בהתרגשות מהמשפחות ומהמלווים השונים, תעלו על האוטובוסים ותתחילו את התקופה המיוחדת ביותר בחייכם.

אל תשכחו, הבחירה במסלול מאתגר של שירות קרבי איננה מובנת מאליה, אך עם זאת אתם עשיתם את הבחירה ועל כך, יישר כוח גדול.

טיפ קטן ממני אליכם, הקפידו לראות את הדברים בפרופורציות הנכונות, האמינו בעצמכם לאורך כל הדרך והחשוב מכל, שימו לב שהחיוך לא יורד לכם מהפנים לרגע!

משפחת גבעתי מחכה לכם מתגייסים יקרים!

עלו והצליחו!

נתראה בלשכות הגיוס,

טל