צמצום טיסות לאומן? "פסיקה מקוממת"

"מדובר בעוד החלטה שערורייתית ומקוממת המצטרפת לשורת הפסיקות נגד הציבור החרדי", אמרו גורמים בחסידות ברסלב בתגובה לפסיקת המחוזי

תגיות: אומן חרדים
מיכל לוי , ו' באב תשע"ט

שדה תעופה קייב
שדה תעופה קייב
צילום: אייסטוק

פסיקת בית המשפט המחוזי בלוד שהורתה על צמצום הטיסות בלילות שלפני ראש השנה גררה תרעומת בקרב חסידות ברסלב שחסידיה נוהגים להמריא לאומן כדי לחגוג את ראש השנה.

גורמים בכירים בחסידות ברסלב צוטטו הבוקר כטוענים כי מדובר בפסיקה שערורייתית ומקוממת.

"מדובר בעוד החלטה שערורייתית ומקוממת, המצטרפת לשורת הפסיקות הארוכה כנגד הציבור החרדי", צוטטו הגורמים בעיתון החסידי 'המבשר'.

לדבריהם, בכל דבר שקשור למגזר החרדי, הפסיקה היא אוטומטית נגד. "מדובר במספר קטן של ימים לפני ראש השנה וההפרעה, אם ישנה, היא מינימלית. קשה להבין מדוע פסק בית המשפט את מה שפסק, ובפרט לאור העובדה שהסמכות המקצועית בנושא זה – רשות התעופה, קבעה כבר כי הדבר הגיוני ומותר", אמרו.

אתמול הורה בית המשפט המחוזי בלוד על ביטול החלטת מנהל רשות התעופה האזרחי אשר התיר המראות מנתב"ג בימים הסמוכים לראש השנה בשעות בהן אסורות המראות בין 1:40 ל-5:00 (שעות העוצר).

עיריית ראשון לציון ועיריית חולון, ששטחיהן המוניציפאליים מצויים מתחת ובסמוך לנתיבי ההמראה, עתרו לבית המשפט בעניין וטענו בין היתר כי החלטת רת"א (רשות התעופה האזרחית) פוגעת בזכותם של כחצי מיליון תושבים לשנת לילה רציפה, נטולת הפרעות, לפני ראש השנה.

עוד טענו העותרות כי העילה להפרת שעות העוצר בסמוך לראש השנה היא מסחרית גרידא: "חברות התעופה מבקשות לנצל את ההזדמנות על מנת להעשיר את קופתן, מבלי לקחת מרווחי זמן נאותים, כשהן מודעות מראש לעיכובים הצפויים".

"הן מנסות 'לדחוף' כמה שיותר טיסות ביממה ע"מ למקסם את הפוטנציאל, בשיתוף עם רש"ת רשות שדות התעופה הנהנית מביקושים אלה", הוסיפו העיריות.

השופטת ורדה מרוז, קבעה בהחלטתה, כי מנהל רת"א חרג מסמכותו כאשר התיר הפרה של שעות העוצר שלא על פי הקריטריונים שנקבעו בהחלטת שר התחבורה. לפיכך היא מקבלת את העתירה ומורה על ביטול החלטתו של מנהל רת"א להתיר טיסות בשעות העוצר.