טלגרם
טלגרם צילום: istock

בית משפט השלום בכפר סבא הרשיע את רונן ביטי (49) בביצוע מעשים מגונים בשבע קטינות.

רונן הוא אביה של הזמרת עדי ביטי. על פי כתב האישום המתוקן, בו הודה הנאשם במסגרת הסדר טיעון ולאחר הליך גישור ממושך, בשנת 2014 הוקמה קבוצת וואטס-אפ בשם "ביטי אימפריה", בה ביטי היה אחד מהמנהלים, שבה השתתפו כ-70 קטינות שמעריצות את עדי.

בהמשך נפתחו קבוצות וואטס-אפ נוספות מצומצמות יותר, עם מי מהקטינות, חלקן ביוזמת רונן וחלקן ביוזמת הקטינות. החל מיולי 2017 ועד לסוף ינואר 2018, נהג רונן לשוחח עם קטינות המעריצות את עדי, הן בקבוצת "ביטי אימפריה", הן בקבוצות הוואטס-אפ הנוספות והן בצ'אט הפרטי, חלקן שיחות בעלות תוכן מיני.

בחלק מהמקרים, נהג רונן לפנות לקטינות בצ'אט הפרטי ולשכנען להוריד את אפליקציית הטלגרם, תוך שהוא מסביר כי מדובר באפליקציה "בטוחה", בה ניתן לשוחח שיחות סודיות שלא ניתן להעתיקן או להעבירן, וכי ההודעות נמחקות מיד בסמוך לכתיבתן.

לאחר שהקטינות התקינו את אפליקציית הטלגרם, רונן נהג להגדיר "מחיקת הודעות אוטומטית" ולנהל שיחות בעלות אופי מיני עם הקטינות. בהמשך, פתחו חלק מהקטינות קבוצת וואטס-אפ שבה חשפו בפני אשתו של רונן את מעשיו.

לאחר החשיפה וטרם הגשת תלונה במשטרה, שלח רונן הודעה קולית בקבוצת החשיפה באומרו: "ב.ב ו- ה.ה תתחילו להרגיע, למה אני לא אבקש עוד פעם אחת, אמרתי את שלי כרגע, ובוא נראה אתכן ועכשיו לא מרגיעות ועושות מה שאתן רוצות ובוא נראה מה יקרה. לא חוזר על זה עוד פעם אחת, ב.ב- אני לא חבר שלך תרגיעי, ה.ה- אני לא חבר שלך מהרחוב ותרגיעי גם את, ואני לא חוזר על זה עוד פעם אחת, תזכרו מה שאני אמרתי".

ההסדר אינו כולל הסכמה לעניין העונש. השיקולים לעריכת ההסדר היו, בין היתר, מספר רב של ישיבות גישור, במהלכן השופט המגשר הביע את דעתו בנוגע לאישומים שנמחקו מכתב האישום, שהינם מעשים מיניים ברף הנמוך, אשר עלתה שאלה בדבר פליליותם.