יו"ר מרצ נגד "השתוללות הבניה בהתנחלויות"שלום עכשיו

ניצן הורוביץ, יו"ר רשימת מרצ-המחנה הדמוקרטי, סייר הבוקר (רביעי) יחד עם אנשי ''שלום עכשיו'' וח"כ לשעבר מוסי רז ביישובים חדשים שנבנו לאחרונה באזור C.

הורוביץ אמר בסיור: "הבנייה בהתנחלויות משתוללת, גם בהתנחלויות המבודדות, גם במאחזים הבלתי חוקיים. נתניהו יחד עם סמוטריץ׳ ושקד מובילים אותנו אל התהום של סיפוח מיליוני פלסטינים והרס הסיכוי לפתרון שתי המדינות.

''רק המחנה הדמוקרטי מחוייב להפסקת הבנייה בהתנחלויות וקידום פתרון מדיני בינינו לבין הפלסטינים. זה הפיתרון היחיד שיש", טען. ''בלי המחנה הדמוקרטי בממשלה, המתנחלים ימשיכו לחגוג ולייצר מציאות הרסנית ובלתי הפיכה".

שקד מורג, מנכ"לית ארגון השמאל הקיצוני ''שלום עכשיו'', אמרה כי "שיטת המאחזים הלא-חוקיים מאפשרת להנהגת המתנחלים לקבוע עובדות בשטח הרחק מתשומת הלב הציבורית, ובכך להשפיע על העתיד המדיני של ישראל ללא החלטה דמוקרטית ובניגוד לחוק. מצער שממשלת נתניהו מכשירה פעם אחר פעם עבריינות ומאותתת להנהגת המתנחלים כי ברגע האמת 'יהיה להם גב'".

אתמול אישרה ועדת התכנון העליונה במנהל האזרחי בנייה של 2340 יחידות דיור ברחבי יהודה ושומרון, ואושרה בדיעבד הסדרה של שלושה מאחזים.