''מישהו בצמרת צה''ל קיבל מכת חום''

סמוטריץ' נגד החלטת צה''ל להרחיב את גיוס הטרנסג'נדרים. "כשבצה"ל יבואו לבקש תוספת תקציב נשאל כמה ה'הישג' הזה עולה לנו".

ערוץ 7 , ו' באב תשע"ט

הפגנת להט"ב
הפגנת להט"ב
צילום: קובי ריכטר/TPS

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (הימין המאוחד) מותח ביקורת על החלטת צה''ל להרחיב את גיוס הטרנסג'נדרים - צעירים וצעירות בני קהילת הלהט"ב שבחרו ''לשנות'' את מינם.

בעקבות ידיעה באתר Ynet שדיווחה על החלטת צה''ל ואף ציטטה גורם צבאי שכינה אותה ''הישג'', סמוטריץ' הגיב: ''אין ספק של'הישג' הזה תהיה תרומה מכרעת לחוסנו של צה"ל וליכולתו לעמוד באתגרי הביטחון של מדינת ישראל''.

''בפעם הבאה כשבצה"ל יבואו לבקש תוספות לתקציב הביטחון נשאל כמה ה'הישגים' המרשימים האלה עולים לנו", הוסיף שר התחבורה וציין כי ''מישהו בצמרת צה''ל קיבל מכת חום''.

נציין כי לפני שנתיים החליט נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שלא יאפשר לטרנסג'נדרים לשרת בצבא האמריקני. בכך הפך החלטה מרכזית של ממשל אובמה בנושא.

טרנסג'נדר – מהמילה הלטינית שפירושה "מעבר", והמילה שפירושה "מגדר" – הוא אדם שמבחינה ביולוגית נולד במין מסוים אך מבחינת זהות והתנהגות מאמץ את המין השני. רבים מהטרנסג'נדרים גם עוברים ניתוחים לשינוי מינם.

בסדרת ציוצים בטוויטר הבהיר הנשיא כי לאחר התייעצות "עם גנרלים שלי ומומחים לענייני צבא", הוא מבקש להודיע כי "ממשלת ארה"ב לא תקבל או תתיר לאנשים טרנסג'נדרים לשרת בצבא ארה"ב בתפקיד כלשהו".

"הצבא שלנו חייב להיות ממוקד בהשגת ניצחון מכריע ומוחלט, ואינו יכול להעמיס על עצמו את העלויות הרפואיות העצומות וההפרעות שיווצרו כתוצאה משילוב אנשים אלו", הסביר טראמפ והוסיף: "תודה".

החלטת ממשל אובמה לשלב בצבא ארה"ב טרנסג'נדרים עוכבה על ידי הצבא עצמו בחצי שנה. טראמפ אמר במהלך מסע הבחירות שלו כי יתייעץ עם גנרלים בכדי להתמודד עם בעיית התקינות הפוליטית ופגיעתה בצבא.