הרב הראשי קם לכבוד תורם הכליה ה-700

יוסי, כלכלן ממודיעין, תרם כליה בדיוק ביום השנה הראשון לפטירת בתו. "יום שבו ניטלו חיים וניתנו חיים כפולים לשני חולים".

רפאל לוי , ו' באב תשע"ט

רגע מרגש נרשם אתמול (שני) בשיעור התורה הקבוע של הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו בעיר מודיעין, כאשר אל החדר נכנס אחד הלומדים הקבועים, יוסי, שתרם בשבוע שעבר כליה לאדם זר שלא הכיר והציל את חייו.

יוסי, כלכלן תושב מודיעין, החל בתהליך תרומת הכליה לפני כשנתיים לאחר שנחשף לאחד המגזינים של ארגון "מתנת חיים", ובהיותו באמצע התהליך אירע במשפחתו אסון, כאשר בתו בת ה-30, אם לשני קטנים, נהרגה באופן טרגי ועקב כך תהליך תרומת הכליה נעצר.

הרב ישעיהו הבר, יו"ר ומייסד "מתנת חיים" שפרסם את הסיפור המרגש לתורמי הכליה ולידידי הארגון, לרגל התרומה ה-700 של ''מתנת חיים'', תיאר כי יוסי שב וחידש את התהליך שהתעכב והניתוח בוצע בימים האחרונים בבית החולים איכילוב.

בנוסף, התברר כי יום ההשתלה נקבע בדיוק ביום השנה הראשון לפטירת בתו ז"ל, "זה היה היום שבו ניטלו חיים ובו ניתנו חיים כפולים לשני חולים", סיכם הרב הבר.

"אני קם לכבודו של עושה מצווה, כי יש הלכה שכזאת, יוסי הוא התורם ה-700 של מתנת חיים, והקדוש ברוך יעזור לך הלאה להמשך כוחות ושמחות שתזכה להציל חיים מתוך שמחה וטוב לבב", אמר הרב לאו בשיעור.

הנוכחים כולם קמו ובירכו את יוסי על תרומתו האלטרואיסטית, שהצטרפה כאמור ל-699 תרומות כליה אלטרואיסטיות שאירעו בעשור האחרון בישראל על-ידי פעילותה של "מתנת חיים".