חייל צה"ל נרצח בגוש עציון

גופת חייל צה"ל נמצאה בשעות הבוקר המוקדמות (חמישי) עם סימני דקירה בסמוך ליישוב מגדל עוז בחטיבה המרחבית עציון.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ז' באב תשע"ט

חייל צה"ל נרצח וגופתו אותרה הבוקר (יום ה') ליד הקיבוץ מגדל עוז בגוש עציון. החייל היה במסלול לימודי ישיבה ולמד בישיבה במגדל עוז.

כוחות הביטחון הוזעקו למקום והם פתחו בסריקות נרחבות.

בהודעת דובר צה"ל נמסר כי "בשעות הבוקר המוקדמות נמצאה גופת חייל עם סימני דקירה על גופו בסמוך ליישוב בחטיבה המרחבית עציון. החייל נמצא במסלול לימודי ישיבה. כוחות צה"ל, שב"כ ומשטרה נמצאים בנקודה וסורקים במרחב".

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס מסר: "במהלך הלילה קיבלנו דיווח על נער בן 18 שקרוביו לא הצליחו ליצור איתו קשר משעות הערב המאוחרות. הם דיווחו לנו מאוחר מאוד בלילה. הקפצנו כוחות במרחב חטמ"ר עציון ובהם גששים. במהלך הלילה, סביב 3:00-2:30 מצאו הכוחות את גופת הנער ליד הכניסה למגדל עוז. מותו נקבע. הוא נדקר ונהרג. אנו מבינים שמדובר בפיגוע טרור. על גופו נמצאו פצעי דקירה. עדיין רב הנסתר על הגלוי".

"הוא התחייל גיוס לצה"ל אבל טרם ביצע שירות בצה"ל, הוא היה על אזרחי ועדיין בשלב הלמידה בישיבה. הוא ממשפחה מוכרת באיו"ש", מסר תא"ל מנליס.

צה"ל תגבר כוחות על הצירים ופתח בחקירה נרחבת יחד עם שב"כ והמשטרה מתוך הנחה שיש חוליה שטרם נתפסה. ההרוג מוגדר חלל צה"ל, שכן היה חייל בשלב לימודי הישיבה שלו.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר בתגובה כי "גוש עציון התעורר לבוקר קשה של שפיכת דם טהור על ידי רוצחים מנוולים. אנו התיישבות מושרשת ואיתנה, למודת שכול וגבורה. לא ניחלש כאומה וכמפעל.

"בימים אלו של חודש אב, ימי אבל על חורבן המקדש והגלות הארוכה, אנו מכריזים בראש מורם שישיבתנו בארץ האבות היא לא אפיזודה חולפת אלא עובדה קיימת לעולמי עולמים. אויבינו המרים ינסו שוב ושוב לפגוע בנו, אבל תשובתנו כתשובתם של לוחמי גוש עציון במלחמת העצמאות, נחושה מתמיד - נצח ירושלים".

נאמן אמר עוד כי "אנו שולחים את תנחומינו למשפחה היקרה והכואבת, ולישיבה בה הגיבור למד. רק חיזקו ואמצו. ולממשלת ישראל אנחנו אומרים שוב - תסיימו את המלחמה הזו בניצחון. תגדעו את הדמיונות של בני עוולה. אל תשאירו להם כל אופציה. זו הדרך היחידה להיות ברורים ולא להשאיר כל פתח לתקוותם. ריבונות ישראל בגוש עציון בפרט וביהודה ושומרון בכלל היא התשובה הלאומית היחידה המתבקשת".