"כשראיתי אתכם, כבר לא פחדתי יותר"

מכבי האש הוזעקו אתמול לחלץ ילד שטיפס על עץ עד לגובה עשרה מטרים: "הענף עליו ישב הילד, היה דק מאוד והיה רקוב בחלקו".

תגיות: לוחמי האש
אלירן אהרון , ז' באב תשע"ט

מכבי האש הוזעקו אתמול (רביעי), בשעות הערב המוקדמות, לחלץ ילד כבן 10 שטיפס על עץ גבוה כדי להוריד כדור שנתקע במהלך משחק, ונתקע על ענפיו.

הילד טיפס עד לענפיו הדקים ביותר של העץ, לגובה של כ-10 מטרים. כשהגיע הילד לצמרת העץ, הוא הבין לפתע, שהוא לא מסוגל לעלות יותר ואף לא לרדת, וכי הענף עליו הוא יושב, הוא ענף דק העלול להישבר בכל רגע.

חבריו ובני משפחתו ששהו במקום, חייגו מיד לטלפון 102 וביקשו סיוע מכבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים.

למקום הוזנק צוות מכבי אש מירושלים שהבינו כי הם חייבים לחלץ במהירות את הילד ובצורה זהירה ומדודה, וזאת כדי למנוע תנודות מיותרות של העץ ושל הענף השביר עליו ישב הילד.

צוות הכיבוי והחילוץ, טיפס באמצעות סולם גבוה אל הילד, ובזהירות הוריד את הילד ללא פגע והעביר אותו להוריו המאושרים שהמתינו לו בדאגה וכיליון עיניים מתחת לעץ.

רס"ל אודי גל מפקד צוות החילוץ שחילץ את הילד: "לכאורה עוד חילוץ שגרתי מני רבים שלוחמי האש מתמחים ומיומנים בהם. אולם, כשהגענו, ראיתי כי המקרה הזה מורכב ביותר. הענף עליו ישב הילד, היה דק מאוד והיה רקוב בחלקו, לפיכך, היה צורך לפעול בצורה מהירה ביותר מצד אחד, ובאופן שקול וזהיר ביותר מצד שני. בתוך זמן קצר מהרגע שהגענו טיפסנו על העץ בצורה זהירה וחילצנו את הילד ללא פגע"

עוד מוסיף מפקד הצוות אודי: "הדבר שהכי ריגש אותי בכל האירוע הזה, היה, כשהגעתי אל הילד, הרמתי אותו על הידיים, הוא תפס אותי חזק ואמר לי תוך כדי החילוץ...'פחדתי מאוד כשהייתי על הענף הדק, אבל כשראיתי שהכבאית ואתם הגעתם, כבר לא פחדתי יותר ונרגעתי, כי הבנתי שהכל יהיה בסדר'".

לאחר שהילד היה על הקרקע, לוחמי האש לא שכחו כמובן גם את הכדור של הילד, הם הורידו גם את הכדור מהעץ והחזירו אותו לילד החמוד והמאושר.