בתחילת השבוע התקיים בקרית אונו הכנס הארצי השני למלמדי בר מצווה, בהשתתפות למעלה מ-100 מלמדי בר מצווה מכל רחבי הארץ ומכל גווני הקשת של החברה הדתית והחרדית.

הכנס מאורגן על ידי "מכון קשר - הכנה לבר מצווה" של תנועת מעיינות. נשאו דברים בכנס: רב העיר וחבר מועצת הרבנות הראשית - הרב רצון ערוסי, הרב שמואל אליהו, רב תנועת מעיינות - הרב אוריאל סעייד, מנהל המכון - הרב יעקב נמן וגם הרב יוסף בא-גד שהפתיע בהשתתפותו.

בכנס הוקרן לראשונה סרט תיעודי שהופק במיוחד לאירוע, על מפעל החיים של טוביה שוורץ שליווה מאות רבות של נערים בהרצליה לבר המצווה ולהיכרות עם עולם התורה והיהדות באופן מדהים.

הסרטון הוקרן בנוכחות אלמנתו של טוביה - שרה שוורץ, הילדים והנכדים. טוביה השתתף ונשא דברים בכנס הראשון שהתקיים בשנת תשע"ד, והכנס השנה הוקדש לזכרו.

הרב יעקב נמן, מנהל המכון ויוזם הכנס, התרגש: "הכנס הזה הוא כנס היסטורי! בהמשך לכנס הקודם, הוא נותן למלמדי בר המצווה את המקום הראוי להם. לא פחות מרבנים ואנשי מקצוע, מלמדי בר מצווה, הלוקחים חלק חשוב בצומת משמעותית מאד בחייהם של נערי ישראל, במיוחד כאלו הבאים מבית שאינו שומר תו"מ באופן מלא, זקוקים להכשרה, כלים חדשניים ועזרי לימוד, הרחבת אופקים, חשיפה לתכנים מתאימים, למידת עמיתים ועוד.

''לכל אלו אנחנו מנסים לחשוף את המלמדים בכנס. אנחנו מקווים שהכנס הזה יהפוך למסורת מבורכת ויתקיים מעתה בכל שנה ושנה עם כמות משתתפים שרק תלך ותגדל", הוסיף.