ח"כ מוטי יוגב: משפחת הרוצח צריכה לשלם מחיר, חובה לייצר יותר הרתעה

חבר הכנסת מוטי יוגב אומר בראיון לערוץ 7 כי רק הגברת הלחץ על ארגוני הטרור, לצד תוספת כוח להתיישבות, תמנע את הפיגועים הבאים.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ז' באב תשע"ט

חבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ מוטי יוגב (הימין המאוחד), חושב שהתגובה הביטחונית לפיגוע בו נרצח דביר שורק הי"ד, צריכה להיות משולבת בהרתעה ובהתיישבות.

"זהו יום קשה מאוד, עוד קרבן בלב גוש עציון. חייל, תלמיד ישיבה, בן עפרה. ליבנו עם המשפחה ועם כל עם ישראל בצער הגדול על הירצחו של דביר שורק הי"ד", אומר יוגב בשיחה עם ערוץ 7.

הוא מזהיר כי "מי שלא יטפל במישור ההרתעה, כדי שרוצחים מסוג זה, ביתם ייהרס ומשפחתם תגורש, חוטא לביטחון. עסקנו בזה רבות מול הגורמים המשפטיים, והממשלה הבאה צריכה לקבל החלטה שכל רוצח, מעבר לתשלום המחיר, גם משפחתו תשלם מחיר".

לדבריו, לצד ההרתעה, צריך לתת גם תשובה בשטח. "אחרי כל פיגוע כזה צריך להביא לתוספת של חיים יהודיים ביהודה ושומרון ובנייה בשכונות ויישובים כדי לחזק את אחיזתנו בארץ. אם הרצח היה בין אפרת למגדל עוז, צריך לחזק את היישובים ולהוסיף עוד שכונה בעפרה ע"ש דביר שורק הי"ד. פעולה משולבת בכל המישורים תצמצם פיגועים ותציל חיים".

ח"כ יוגב מגיב גם לדברי אחד מראשי חמאס שטען כי הפיגוע הוא התשובה לרצון הישראלי להחלת ריבונות.

"התשובה היא עוד התיישבות, עוד סמכויות לראשי הרשויות היהודיות ביהודה ושומרון גם על שטחי C. להתיר את הספק - מדינה פלסטינית לא היתה פה ולא תהיה פה לעולם. אותם ראשי חמאס שמדברים כפי שהם מדברים, ראשם היה צריך להיות מזמן קבור באדמה. זו ההרתעה שצריך ליצור מול ארגוני הטרור כדי להביא ליותר ביטחון".