פרסום ראשון
הפתעה לערביי טמרה: ''מצעד גאווה''

נועם פדרמן מתכנן להוביל מצעד להט"ב בעיר טמרה כדי לחשוף את חוסר הסובלנות במגזר הערבי כלפי התופעה. האם המשטרה תאשר?

חזקי ברוך , ח' באב תשע"ט

''גאווה''
''גאווה''
צילום: ISTOCK

פעיל הימין נועם פדרמן החליט ליזום ''מצעד גאווה'' בעיר טמרה, כדי לחשוף לציבור הישראלי את ההתנגדות הנחרצת במגזר הערבי לתופעת הלהט"ב.

הרעיון לקיים את המצעד נולד לאחר התקרית האלימה במקלט הלהט"ב בתל אביב, שבה נדקר ערבי הומו על ידי אחיו מטמרה רק בשל העובדה שהחליט ''לצאת מהארון'' ולהצטרף לקהילת הלהט"ב.

לאחר אירוע הדקירה נשמעו קולות בשמאל שהאשימו את הרבנים במעשה ואף את שר החינוך רפי פרץ. חברי כנסת וארגונים משמאל טענו ש''אווירה'' שיצרו הרבנים גרמה לאותו ערבי לפגוע באחיו ההומו, ואף לא אחד חשב שהמעשה האלים בוצע בשל התנגדות הערבים ללהט"ב.

באמצעות "מצעד הגאווה" בטמרה, פדרמן יבקש להוכיח את חוסר הסובלנות להומואים ולסביות ברחוב הערבי שהוביל גם לאירוע האלים נגד הנער הלהט"בי בתל אביב.

''לאחר הדקירה של הנער הערבי ההומו על ידי אחיו תושב טמרה, ארגוני הטרור הלהט''בי האשימו בדקירה את הרבנים ואת כל העולם ואשתו", אמר פדרמן. ''הם אף הודיעו כי התגובה תבוא בדמות מצעד גאווה בראש העין.

''משום מה טמרה והמגזר הערבי בכלל לא באו אצלם בחשבון כיעד", הוסיף פעיל הימין. ''אז על מנת לעזור להם לחצות את הרף הפסיכולוגי, אני מארגן להם 'מצעד גאווה' בטמרה ואני בטוח שהם יבואו בהמוניהם למצעד''.

פדרמן הגיש למשטרה בקשה רשמית לקיום תהלוכה. הוא מתכנן לקיים את המצעד ביום שני ה-19 באוגוסט, מכיכר השעון בטמרה לעבר מרכז העיר.

בתחילת חשבו במשטרה שפדרמן מתלוצץ, אך כאשר הבינו שכוונותיו רציניות השיבו לו כי מדובר בבקשה תקדימית ורגישה ולכן היא הועברה לבחינת המטה הארצי. ''אנחנו בעד חופש הביטוי", אמרו לו השוטרים בתחנה והבטיחו לעדכן אותו כאשר יתקבל האישור לקיום מצעד.

נועם פדרמן
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90