סתיו שפיר
סתיו שפיר צילום: אסתי דזיובוב/TPS

סתיו שפיר, יו״ר משותף ב׳המחנה הדמוקרטי׳, השתתפה היום (שישי) בשישי תרבות של 'הפרויקט לניצחון ישראל'.

"שולחת תנחומים למשפחתו וחבריו של דביר, שנרצח בפיגוע הנורא שלשום. עלינו לדאוג שלא יהיו עוד פיגועים וקורבנות לסכסוך הזה, ובשביל זה חייבים להביא פיתרון - גבול ברור, כמו לכל מדינה נורמלית. כל המערכת הביטחון אומרת שזה הפיתרון היחידי, ואפילו בימין חוששים לדבר בקול רם על החזון הנורא שהם מציעים - סיפוח של שלושה מיליון פלסטינים שיביא לסוף הציונות, ולאפס יכולת להגן על בטחונם של ישראלים", אמרה.

שפיר התייחסה בדבריה לתכנית של פרץ וסמוטריץ' לספח את שטחי C, "סיפוח יביא לקריסת הרשות הפלסטינית שמשתפת איתנו היום פעולה במניעת פיגועים, אשר במקומה תהיה חדירה של ארגוני טרור והתקוממות שתשים את האוכלוסיה היהודית בשטחים בלב אוכלוסיה עוינת ללא אפשרות הגנה. ישראל תאבד את הביטחון שלה, את הרוב היהודי שלה ואת הדמוקרטיה שלה. מה מתכננים פרץ וסמוטריץ לעשות עם שלושה מיליון פלסטינים שם - טיפולי המרה?", שאלה בלעג.

שפיר התייחסה בדבריה גם ליועז הנדל שדיבר באירוע, "לא רואה שום הבדל בין דברי כחול לבן לממשלת נתניהו. האם הם בעד סיפוח או נגד סיפוח. מה הפתרון שלהם לעזה? לשבת על הבמה ולדקלם סיסמאות על 'נכה את החמאס' לא יוצר רושם על אף אחד, כשבעוטף עזה אנשים כבר 18 שנה תחת אש".

"בנושא הפלסטיני אנחנו במחנה הדמוקרטי נעשה הפוך מנתניהו: הוא נותן מתנות ותמלוגים למי ששורפים לנו שדות ורוצחים ישראלים, ומעניש את המתונים שמשתפים איתנו פעולה בטחונית. אנחנו נפעל הפוך: מי שעובד איתנו יהנה, ומי שפועל נגדנו יחטוף. אנחנו נחזור למנהיגות שרוצה להביא להכרעות - גבול ברור לישראל ופתרון של שתי מדינות".