מאיר חביב
מאיר חביב צילום: לשכת חבר הפרלמנט

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב התייחס היום לעובדה כי צרפת לא הוציאה עד כה הודעת גינוי בעקבות הפיגוע הרצחני בגוש עציון בו נרצח דביר שורק ז"ל בן ה-18 אבל מיהרה להוציא גינוי נגד החלטת ישראל לבנות ביהודה ושומרון.

"מילה אחת לא שמענו בעקבות הרצח של דביר שורק ז"ל. לעומת זאת, צרפת הוציאה הודעת גינוי נגד ההחלטה לבנות יחידות דיור ביהודה ושומרון. אני פשוט מתבייש. דרך ההודעה שפרסמה, צרפת בעצם מגנה את קידום החיים במאות הבתים האלה, ובשקט שלה היא מכילה את הטרור, הברבריות והמוות".

דברי חבר הפרלמנט הצרפתי מתייחסים בין היתר לפרסום בדף הפייסבוק של הקונסוליה הצרפתית בירושלים, מספר שעות לאחר הפיגוע, פרסום בשפה הערבית בו מגנה צרפת את הבנייה ביו"ש וכאמור שום מילה על הפיגוע בגוש עציון.

עוד הוסיף חבר הפרלמנט: "לצערי, זה לא ממש מפתיע. באפריל האחרון, צרפת דרשה מישראל לשחרר את כספי הקיזוז למחבלים הפלסטינים ולפני מספר ימים צרפת הצביעה בעד החלטת האו"ם שמגנה את ישראל כמדינה היחידה שמפרה את זכויות הנשים. שיא האבסורד, צרפת מציעה הלוואה של 15 מיליארד יורו לאירן. הרפובליקה האסלאמית מתקשה לעמוד על הרגליים ומי שבאה להציל אותה היא צרפת. אני עצוב, מאוכזב ומודאג"