מתרחבות ההפגנות נגד פוטין

מעל 50 אלף מפגיני אופוזיציה התאספו במוסקבה על מנת להפגין נגד הנשיא פוטין לקראת הבחירות המקומיות.

תגיות: מוסקבה
ניסן צור - ערוץ 7 , ט' באב תשע"ט

מוסקבה
מוסקבה
צילום: אייסטוק

ההפגנות נגד נשיא רוסיה ולדימיר פוטין והממשלה הרוסית מתרחבות לכל רחבי המדינה.

מעל 50 אלף מפגינים התאספו היום במרכז מוסקבה על מנת להפגין נגד ממשלת רוסיה והנשיא פוטין, בדרישה לאפשר למועמדי האופוזיציה להתמודד בבחירות המקומיות שיתקיימו בקרוב.

המפגינים טוענים כי הרשויות מונעות ממועמדי האופוזיציה להתמודד בבחירות תחת תואנות שווא, מחשש כי האופוזיציה תשתלט על המוסדות המקומיים. בשבועות האחרונים נפסלה מועמדותם של רבים מחברי האופוזיציה או מועמדים עצמאיים שביקשו להתמודד בבחירות המקומיות, תחת תואנות שונות.

זה היה סוף השבוע השלישי ברציפות שעשרות אלפים מתומכי האופוזיציה הפגינו במרכז מוסקבה, אך הפעם ההפגנות התרחבו גם ל-40 ערים אחרות ברחבי רוסיה. המפגינים נשאו כרזות ושרו סיסמאות נגד הנשיא פוטין, בהם "פוטין שקרן!" וכן "תן לנו זכות בחירה, שיקרת לנו מספיק!".

חלק גדול ממארגני ההפגנות, בהם יריבו של הנשיא פוטין אלכסיי נבאלני, נכלאו בימים האחרונים תחת טענות שונות ולא יכלו להצטרף להפגנות המחאה.

בבוקר שבת פשטה המשטרה על משרדיה של אחת ממנהיגות המחאה, פעילת האופוזיציה ליובוב סובול, שכתבה לאחר מכן בטוויטר שלה "אני לא אגיע למחאה, אתל אתם יודעים מה לעשות בלעדיי. רוסיה תהיה חופשית!". במהלך ההפגנות היום עצרה משטרת רוסיה מאות מפגינים בערים שונות ברחבי רוסיה, שלטענת המשטרה הפרו את הסדר הציבורי.