גלנט: יהיה מבצע רחב היקף בעזה

השר וחבר הקבינט אמר בריאיון לרינה מצליח בפגוש את העיתונות שהמצוד אחר מבצעי הפיגוע השבוע בשומרון יסתיים בקרוב מאוד.

תגיות: עזה
ערוץ 7 , ט' באב תשע"ט

יואב גלנט
יואב גלנט
צילום: אהוד אמיתון/TPS

שר העלייה והקליטה וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני יואב גלנט התארח הערב (מוצאי שבת) בפגוש את העיתונות והתייחס למצוד אחר המחבלים שביצעו את פיגוע הירי שבו נרצח דביר (יהודה) שורק ז"ל.

"כל הרוצחים שרצחו חיילים באירועים מצאנו והבאנו לבית הקברות או להבית הסוהר, זה יהיה עתיד המחבלים האלה - אנחנו נגיע אליהם, זה לא ייקח זמן רב".

השר התייחס בריאיון גם לסיכול פיגוע החדירה הבוקר בגבול עזה ושיבח את התנהלות החיילים והחיילות בגזרה: "כוחות צה"ל עושים עבודה מצוינת - החיילות שיושבות בתצפית, אני גאה בהן זו גאווה גדולה. בנות בנות 19-20 מבצעות משימות, התוצאה היא ברורה: יש 4 מחבלים הרוגים".

"לא החמאס יכתיב את לוח הזמנים - אנחנו נגן על עצמנו", הוסיף גלנט שתיאר כי "יהיה עוד מבצע רחב בעזה (אבל) אנחנו נקבע את העיתוי ואת התנאים. אני לא רוצה בזה... אם יהיה צורך -נפעל בכל מצב. מלחמה היא האפשרות האחרונה, ניקח ברצינות את איומי האויב".

על מחאתן של המשפחות שאול והדר שדורשות מהממשלה שהוא חבר בה להחזיר את בניהם אמר: "יש חובה עליונה להחזיר את אורון והדר אל קבר ישראל. הייתי מעורב לאורך השירות בהרבה מו"מ, יש לו"ז שונה כאשר מדובר בגופות או בחייל חי - יש חישוב שלוקח בחשבון גם מחירים וגם מה שאנחנו צריכים לעשות. אנחנו לא נרפה - נביא אותם לקבר ישראל".

בריאיון תקף גלנט בחריפות את יו"ר ישראל ביתנו והאשים אותו בניסיון לפרק את הליכוד. "השיטה היא להפריד מאיתנו את ההנהגה", טען. על הצהרת הנאמנות השנויה במחלוקת שעליה חתם יחד עם כל 40 הבכירים בליכוד ואמר כי מדובר בצעד הגיונ: "בחרנו בו ברוב ואנחנו מתייצבים מאחוריו ואנחנו נאמנים למנהיג".

לאחר מכן תקף את ראשי הימין המאוחד, "הגחמות של בנט ושקד גרמו לנו לאובדן של 4 מנדטים", האשים. "כתוצאה מחישובים הם לא הכניסו מי שהכניסו בפעם הקודמתם שלהם. הבסיס שלהם הוא אישי - תנועה של אנשים שהקימו מפלגה וחזרו חזרה באמצע ניסו להיכנס לליכוד. אני לא עשיתי זיגזגים. מה שאני רואה פה מאוד מטריד".