הופעה
הופעה צילום: ISTOCK

שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, יונתן אברהם, פסק היום (ראשון) כי תיאסר כל צורה של הפרדה מגדרית בהופעתו של הזמר החסידי מוטי שטיינמץ בפארק העירוני בעפולה ביום רביעי השבוע.

את העתירה הגישה שדולת הנשים, אשר ביקשה למנוע את ההפרדה המגדרית באירוע, זאת למרות שמדובר באירוע שנועד לקהילה הדתית והחרדית בעיר.

עיריית עפולה טענה כי היא איננה מתכוונת לאכוף הפרדה מגדרית במקום, וכי די בכך על מנת לדחות את העתירה, אך בית המשפט דחה את העמדה ונענה לדרישת שדולת הנשים להוציא צו האוסר קיומה של הפרדה מגדרית במהלך ההופעה.

"אני אוסר על ביצוע הפרדה מגדרית על רקע של מין, גזע או כל מגדר אחר במהלך האירוע. כל אחד מבאי האירוע יהיה רשאי לפי שיקול דעתו לשהות בכל מקום באירוע, ונאסר בזאת על מי מן הסדרנים או המאבטחים, או כל גורם מארגן אחר באירוע, לבצע פעולה כלשהי של הפרדה על רקע מגדרי", קבע השופט.

השופט הוסיף עוד, "אני מורה למאבטחי וסדרני המשיבות (עיריית עפולה וחברת המתנ"סים העירונית - ש"פ) למנוע כל נסיון שנועד לבצע הפרדה מגדרית, לסכל כל נסיון להציב שלטים המורים על הפרדה כאמור או מחסומים או אמצעי כריזה וכיו"ב, ולערב את משטרת ישראל הנוכחת במקום בכל מקרה שגורם כלשהוא ינסה לבצע הפרדה כאמור. אין באמור לעיל כדי למנוע מכל אדם בקהל החפץ מרצונו החופשי לשהות במקום מסוים באזור האירוע, כדי לשהות בו".

השופט אף הורה למשטרה לפעול למניעת יצירה של הפרדה מגדרית במהלך האירוע, "אני מורה למשטרת ישראל שנציגיה יהיו נוכחים באבטחת האירוע, לסייע לכל מי הפונה אליה בטענה או תלונה כי מתבצעת הפרדה מגדרית, למנוע הפרדה שכזו ולהרחיק ממקום האירוע כל אדם העוסק בהפרדה מגדרית בשעת האירוע".

הזמר שהיה אמור להופיע באירוע - מוטי שטיינמץ, ביטל את ההופעה בעקבות ההחלטה.

מעיריית עפולה נמסר בתגובה להחלטת בית המשפט: "מתוך 360 אירועי קיץ, הרשות ביקשה להפיק אירוע לציבור החרדי שיחגוג וייהנה לפי מנהגיו. צר לנו שלא התאפשר. נכבד את החלטת ביהמ"ש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו