ח"כ גפני: "פסיקת ההפרדה - מרושעת"

הח"כים החרדיים זעמו לנוכח פסיקת בית המשפט שאסרה על קיום אירוע זמר בעפולה בהפרדה. "אות קלון לדמוקרטיה וכפייה אנטי חרדית מובהקת״

מיכל לוי , י' באב תשע"ט

ח"כ גפני: "פסיקת ההפרדה - מרושעת" -ערוץ 7
משה גפני
צילום: הלל מאיר/TPS

חברי הכנסת החרדים זעמו בעקבות פסיקת בית המשפט האוסרת הפרדה מגדרית בהופעתו של הזמר החסידי מוטי שטיינמץ בפארק העירוני בעפולה ביום רביעי השבוע.

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) הגיב לפסיקה ואמר: "הפסיקה של השופט היא פסיקה מרושעת, שמתאימה לט' באב - יום החורבן, ותגרום להרבה מאד אנשים ובני נוער לא להשתתף באירוע. אני קורא לכל המשתתפים, שלא לפגוע האחד בשני, ומתוך רצון והסכמה כל אחד ישמור על מקומו הוא".

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) טען כי "עצם העניין שנקבע דיון בנושא בט' באב, מעציב עד מאוד. במקום לאחד ולגרום לאהבת חינם, מוציאים דרך לפלג ולגרום לאיבה.

ואילו ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) טען כי מדובר באות קלון לדמוקרטיה. "ביהמ"ש בפסיקתו שוב הוכיח כמה הוא מפלה ומונע משנאה כלפי המגזר החרדי. דווקא ביום ט' באב בחר השופט לתת יד לאותם קבוצות שמטרתם לגרום לקרע בעם. קביעת ביהמ"ש היא אות קלון לדמוקרטיה וכפייה אנטי חרדית מובהקת״.

סגן שר האוצר יצחק כהן (ש"ס) הגיב ואמר כי ״השלב הבא של פסיקות בתי המשפט בישראל יהיה לבטל את עזרת הנשים בבתי הכנסת בישראל, מה שהם לא יעיזו לעשות במסגדים״, אמר כהן. ״משום מה בתי המשפט בישראל מתוך בורות וחוסר ידיעה בסיסי במושגים ביהדות מרגישים חובה לקעקע כל דבר שבקדושה שקשור למורשת ישראל לפגוע בגסות ברגשותיהם של ציבור שומרי תורה ומצוות״.

''״זה עוד שלב בחוסר האמון של הציבור במערכת שגם כך נמצאת בנסיגה מתמשכת. אך סימלי הוא שהפסיקה יצאה היום שהוא יום צום ט׳ באב״, הוסיף כהן.

בסביבת שר הפנים אריה דרעי אמרו כי בשעות הקרובות יגיש ח"כ משה ארבל עתירה דחופה לבג"ץ נגד פסיקת בית המשפט.

מוקדם יותר פסק שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, יונתן אברהם, כי תיאסר כל צורה של הפרדה מגדרית בהופעתו של הזמר החסידי מוטי שטיינמץ בפארק העירוני בעפולה ביום רביעי השבוע.

את העתירה הגישה שדולת הנשים, אשר ביקשה למנוע את ההפרדה המגדרית באירוע, זאת למרות שמדובר באירוע שנועד לקהילה הדתית והחרדית בעיר.

עיריית עפולה טענה כי היא איננה מתכוונת לאכוף הפרדה מגדרית במקום, וכי די בכך על מנת לדחות את העתירה, אך בית המשפט דחה את העמדה ונענה לדרישת שדולת הנשים להוציא צו האוסר קיומה של הפרדה מגדרית במהלך ההופעה.