גנבו דלק ממשאית דולפת, 69 נהרגו

המשאית התנגשה בכמה כלי רכב ודלק החל לדלוף ממנה. השמועה נפוצה באזור והמונים הגיעו עם ג'ריקנים ריקים כדי להצטייד בדלק חינם

תגיות: דלק
בן שאול , י"א באב תשע"ט

גנבו דלק ממשאית דולפת, 69 נהרגו -ערוץ 7
טנזניה
צילום: istock

69 בני אדם נהרגו בסוף השבוע בטזניה שבאפריקה לאחר שהתקוטטו על דלק שדלף ממשאית שנקלעה לתאונה.

עד ראיה סיפר כי המשאית התנגשה בכמה כלי רכב ודלק החל לדלוף ממנה. השמועה נפוצה באזור, והמונים הגיעו עם ג'ריקנים ריקים כדי להצטייד בדלק חינם.

"היו כמה אנשים טובים שניסו לחלץ את הנהג ושני עוזריו שהיו לכודים בתוך המשאית", מספר עד הראיה, "אבל הרוב המכריע פשוט נאבקו זה בזה בנסיון לאסוף כמה שיותר דלק".

לדבריו: "הזהרנו אותם שכל ניצוץ קטן עלול לגרום לפיצוץ אדיר ושכולם עלולים למות, אבל לא היה עם מי לדבר. הם היו כל כך להוטים להשיג דלק, ופשוט לא הקשיבו לנו".

ואכן, זמן קצר לאחר מכן התפוצצה המשאית, ושלולית הדלק שדלף סביבה, הפכה למלכודת מוות עבור 69 בני אדם. לפי הדיווחים, כ־ 60 בני אדם נוספים נפצעו בתקרית הקשה.

אסונות מסוג זה, נפוצים בארצות אפריקה העניות, ובשנים האחרונות אירעו מקרים דומים במספר מדינות. האירוע הקשה ביותר אירע ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, שם נהרגו לפני כתשע שנים קרוב ל־ 300 בני אדם באירוע דומה.

לפני כארבע שנים נהרגו למעלה מ־ 200 בני אדם באירוע שהתחולל בדרום סודן, ולפני קצת יותר מחודש נהרגו 45 בני אדם במרכז ניגריה, בעת שניסו לגנוב דלק ממשאית שהתהפכה.