תעודות הוקרה למצטייני השב"כ בבית הנשיא איתי בית און, מקליט: ניר שרף

בטקס חגיגי שנערך הבוקר (שני) בבית הנשיא הוענקו תעודות הצטיינות ל-15 עובדות ועובדי שירות הביטחון הכללי, על ידי נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין.

בטקס השתתפו גם ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו וראש שירות הביטחון הכללי נדב ארגמן.

לפני תחילת הטקס נפגשו המצטיינים לשיחה משותפת עם נשיא המדינה, ראש הממשלה וראש השב״כ בה סיפרו על עצמם ועל עבודתם.

לאחר מכן הוענקו למצטיינים התעודות בטקס מרגש בהשתתפות בני משפחותיהם. המצטיינים והמצטיינות הינם עובדי שב"כ ותיקים וצעירים שמילאו תפקידם תוך מימוש ייעוד וערכי הארגון באופן יוצא דופן.

בין המצטיינים ע', מנהלת בתחום המודיעין הטכנולוגי, נשואה ואמא לשלושה. בעבודתה הובילה את הענף אותו מנהלת לאתגרים הרבים שעמדו בפניו תוך התאמת כלי האיסוף והסיכול לאיומים השונים.

ע' הובילה את הענף להישגים מודיעיניים וסיכוליים משמעותיים מול איומי הטרור, בדגש מול טרור המפגע הבודד ופעילי המדינה האסלאמית, כל זאת תוך מיצוי של כלים ויכולות מגוונים בעולמות המודיעין הטכנולוגי והסייבר.

מצטיין נוסף הוא ע', ראש ענף באגף המבצעים, נשוי ואב לארבעה. ע' אחראי על ניהול מבצעים חשאיים בזירות השונות בהן פועל השירות. ע' הוביל צוותי לוחמים בשלל משימות מורכבות טוב הפגנת יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסא ואומץ לב יוצאי דופן. המבצעים עליהם פיקד הניבו מודיעין רב וערכי שאפשר לחדור לארגוני הטרור ולמנוע מהם התעצמותם ויכולותיהם לפעול נגד אזרחי ישראל.

תעודה הוענקה גם ל-א', רכז שטח, נשוי ואב לשלושה. א' נחשב לאחד הרכזים הבולטים במחלקת השטח. מבין הישגיו הבולטים לשנת 2018, אחראי על העברת מידע התרעתי משמעותי ואיכותי שהתקבל מסוכנים אותם מפעיל במסגרת תפקידו. המידע שהתקבל אפשר סיכול פעילות טרור מבעוד מועד.

מצטיין נוסף הוא ג', ראש צוות פיתוח באגף טכנולוגיות המידע, נשוי ואב לשניים. ג' מוביל פרויקטים מורכבים ורחבים, בין היתר אמון על פיתוח תשתית טכנולוגית קריטית. ג' הוביל וקידם תהליך חדשני אשר כלל פריצות דרך טכנולוגיות בתחום אבטחת המידע, תוך התייעלות ושיפור הפלטפורמות הקיימות, עם פיתוח יכולות אוטומציה ייחודיות.

תעודה נוספת הוענקה ל- א', מומחה כריית מידע, נשוי ואב לשניים. א' פיתח מספר שיטות כריית מידע ייחודיות שהיוו פריצת דרך. במהלך שנה שחלפה א' היה שותף במבצע מודיעיני גדול, מורכב וארוך טווח אשר קיבל את פרס ראש הממשלה להישג מודיעיני-מבצעי.

מצטיין נוסף הוא ת', מנהל בתחום הסייבר והמודיעין הטכנולוגי, נשוי ואב לילדה. ת' אחראי על סיכול חשאי של פעילות התקפית של מדינות ומעצמות במרחב הסייבר הישראלי. הוביל מספר רב של מבצעי סיכול חשאיים בסייבר.

"בשבוע שעבר קמנו לבוקר עם בשורה קשה ואיומה, בו נודע לנו על הירצחו של רב טוראי דביר יהודה, בידי בן עוולה בגוש עציון". פתח הנשיא את דבריו והוסיף: "לא נחתם ולא שקטתם עד שהצלחתם לשים את ידכם במהירות על המרצחים. הלכידה המהירה של הרוצחים, מצטרפת לאין ספור הצלחות בסיכול טרור ויחד הם משקפים את היקף ועומק המאמצים שאתם משקיעים, יום יום שעה שעה, בשמירה על ביטחוננו - על ביטחון אזרחי ישראל. תודה לכם, בשמי ובשם כל אזרחי המדינה על הביטחון שאתם נותנים לנו".

"ההכרה הפומבית בעשייה המאומצת שלכם, וגם כאן הפומביות הזו מוגבלת, היא יוצאת דופן. בתפקידכם, אתם נדרשים לפעול בצללים, הרחק מעין הציבור, ולעשות את עבודתכם תחת מעטה של חשאיות חמורה. זהו בוודאי תנאי חשוב להצלחתה של עבודתכם, אבל אני בטוח שהוא לפעמים גם מקור לתסכול", אמר הנשיא בהתייחס לתמיכה יוצאת הדופן הנדרשת מבני המשפחה של המצטיינים והוסיף: "לא רק בני ובנות המשפחה נשארים מחוץ לסוד העניינים, גם הציבור הכללי - התקשורת, האזרחים, ואפילו חלק ממנהיגי הציבור - לא מכירים את טיב פועלכם לאשורו. עובדה זו מביאה לעתים לאדישות, לעתים לביקורת".

הנשיא הדגיש: "הדמוקרטיה תובעת ממוסדותיה שקיפות, מה שהשירות, מטבע הדברים, לא יכול לספק. באופן פרדוקסלי, העשייה החשאית שלכם, הנסתרת מהעין, היא זו שמאפשרת את קיומו של המרקם העדין של הדמוקרטיה הישראלית, הגלוי לעין".

עוד אמר הנשיא: "אתם מספקים את המסגרת שבתוכה הדמוקרטיה הישראלית יכולה להתקיים ולהתפתח, את האדנים שעליה היא מתכוננת. ובאדנים האלו אסור לפגוע, יהיה המניע אשר יהיה. גם אם אנחנו לא יכולים לראות את יסודותיו של המבנה שבו אנו יושבים - הוא עדיין שם, ושומר עלינו מליפול. 'מגן ולא יֵרָאֶה'".

"לכל אלו הקוראים תיגר על מחלקות כאלה או אחרות בשירות, היזהרו לכם מפגיעה בטובי בנינו ובנותינו, העושים לילות כימים למען ביטחון ישראל", הדגיש הנשיא בדבריו ואמר: "אם יש לכם ביקורת אל תפנו אותה אליהם, תפנו אותה אלינו, הם פועלים בשליחותנו."

ראש השב"כ, נדב ארגמן, אמר בטקס, "מצוינות איננה פעולה, אלא הרגל. החתירה למצוינות משקפת את עוצמת הרצון, את מידת המחויבות, את עומק ההשקעה של אנשינו. כשעושים זאת יום-יום, בהתמדה ובנחישות – קוצרים גם את רגעי התהילה. משיגים תוצאות יוצאות דופן. אין דרך אחרת. זוהי דרך חיינו. אתם, מצטייני השירות, מבטאים היטב את הערכים והחזון, שעליהם נוצקו יסודות הארגון שלנו. אתם אלו שהופכים מושגים כמו מצוינות, מחויבות ומנהיגות, לדרך חיים יום-יומית. אתם אלה שמובילים רעיונות ויוזמות, מבצעים ותוכניות, והחשוב מכל- מובילים אחריכם אנשים – לעשייה יצירתית ומדויקת, וכל זאת בתוך שגרת מציאות מורכבת מאוד. שגרה שכדי לנצח בה, אנו חייבים להיות לפחות צעד אחד לפני אויבנו. אתם אלה שמאפשרים לנו לעשות זאת. תודה על תרומתכם לביטחון ישראל; תודה על כל מה שאתם."

ע', נציגת המצטיינים, סיפרה "עוד כנערה בת 13, בגיל של בתי, היה לי חלום לעבוד בשב"כ. לא ממש הבנתי מה זה אומר ומה המשמעויות אך מאותו רגע ניתבתי את מסלול חיי ועשיתי הכל כדי להשיג את אותה מטרה. היום לאחר 16 שנה בשירות הביטחון הכללי, כאישה בוגרת ומודעת, אני חוזרת לאותה נערה ואומרת לה: על אף הקשיים, ההקרבה והאתגרים, עשית את הבחירה הנכונה! אין סיפוק גדול יותר מאשר להגן על ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל, לסכל פיגועים ולהרגיש שיש לך השפעה על אנשים ,תהליכים, מערכות ושיטות. אנו מגיעים מתחומי עשייה שונים אך לכולנו מכנה משותף: חדוות העשייה , הברק בעיניים, הדבקות במשימה, הרצון לתת מעצמנו, ללמוד, להשפיע ולהוביל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו