מה הילדים שלכם עושים עם הסמארטפון?

קטינים שהשתמשו באפליקציות וידאו צ'ט נחשפו לתכנים מיניים קשים ובחלקם נתבקשו לבצע פעולות אינטימיות על ידי משתמשים אחרים.

ערוץ 7 , י"ב באב תשע"ט

מה הילדים שלכם עושים עם הסמארטפון?-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

יחידה 105 של המשטרה האחראית על מיגור הפשיעה המקוונת ועל חשיפת פשעים נגד קטינים במרחב המקוון, זיהתה ניסיונות פגיעה וירטואליים מגולשים העושים שימוש באפליקציות המאפשרות וידאו צ'אט אנונימי כמו OME TV ,chat random ,omegle.

אפליקציות אלה מאפשרות לנהל שיחת וידאו (וידאו צ'אט) בארץ ובעולם. הכניסה לאפליקציות מתבצעת לעיתים ללא צורך בזיהוי, קישור לכתובת מייל, טלפון או כל פרט מזהה אחר.

בעת הכניסה לאפליקציות קיימות אזהרות הנוגעות להתנהגות פוגענית, אך הדרישה היחידה מהמשתמש היא להראות את פניו אחרת ייחסם ומרגע הכניסה נפתחים המצלמה והמיקרופון של הטלפון הנייד.

לאחרונה התקבלו במוקד 105 מספר אירועים מהם עלה כי המשתמשים עושים שימוש לרעה באפליקציות, קטינים שהשתמשו באפליקציות נחשפו לתכנים מיניים קשים ובחלקם נתבקשו לבצע פעולות אינטימיות על ידי משתמשים אחרים.

מבדיקת המשטרה עולה כי קיימים משתמשים אשר מנצלים לרעה את האנונימיות והיעדר הפיקוח בעת השימוש באפליקציות לפעילות פלילית על מנת לפגוע בקטינים.

במשטרה מבקשים להפנות את תשומת לב ההורים והמשתמשים באפליקציות לאפשרויות של חשיפה מינית לא מבוקרת מול גורמים עימם משוחחים באפליקציות.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il