אהוד ברק השתלח במבקר המדינה: "סמרטוט רצפה"

ברק תקף את מבקר המדינה בשל מינוי חברי ועדת ההיתרים. שקד: אם סמוטריץ' היה מתבטא כך זעקות השבר היו נשמעות מכל עבר.

ערוץ 7 , י"ב באב תשע"ט

מתניהו אנגלמן
מתניהו אנגלמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר ומועמד ''המחנה הדמוקרטי'', אהוד ברק, תקף בחריפות את מבקר המדינה מתניהו אנגלמן, על רקע השינויים שאנגלמן מוביל בהרכב ועדת ההיתרים.

בראיון לגלי צה"ל כינה ברק את נתניהו "המשרת העלוב של נתניהו" ו-"סמרטוט רצפה".

"אני מצר מאוד שלא עמד הכוח של כחול לבן להיאבק על פרופ' יפעת ביטון או על אלוף במילואים גיורא רום, שאחד מהם יהיה מבקר המדינה ולא הסמרטוט הזה שמשרת את נתניהו כמו סמרטוט רצפה", אמר ראש הממשלה לשעבר.

"המינויים לוועדת ההיתרים נגועים בניגוד עניינים. זה ביזיון למשרד מבקר המדינה שאיש כזה מונה. הדמוקרטיה נהרסת לנגד עינינו ולכן צריך לשלוח את נתניהו הביתה", טען ברק.

יו"ר 'ימינה', איילת שקד, הגיבה: "ברק ממשיך בתקיפה אלימה של משרתי ציבור. זה התחיל עם מנדלבליט והיום הוא הצליח להגיע לשיאים חדשים של אלימות מילולית כלפי המבקר אנגלמן.

''מעניין אם נשמע קריאות על מות הדמוקרטיה", כתבה שקד בטוויטר. ''אם בצלאל סמוטריץ' היה מתבטא כך זעקות השבר היו נשמעות מכל עבר".

גם ח"כ מיקי זוהר מהליכוד יצא נגד הביקורת כלפי החלטת מבקר המדינה לשנות את ועדת ההיתרים. "כל הטענות שיש על המבקר לא מופנות אליו באופן אישי, הן מופנות אל הכיפה שהוא חובש על ראשו. זו הסיבה שהחליטו לתייג אותו כימני תומך נתניהו", האשים זוהר בראיון לכאן ב'.

לדבריו, "זה המשך של הרדיפה נגד הימין. השמאל רודף גם אחרי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ורדף אחריו עוד מתחילת כהונתו, רק בגלל הכיפה על ראשו".

"הרדיפה אחרי מבקר המדינה והרדיפה אחרי הוועדה שקמה נובעת מתעמולה תקשורתית. תעמולה זו מגיעה מתוך רצון לפגוע בנתניהו, שסבל מהחלטת ועדה ששיקפה לא יותר מעמדה נקמנית ופוליטית. אני מקווה שההחלטה של הוועדה שתקום, תאפשר לראש הממשלה לקבל את המימון להוצאות המשפטיות שלו, כפי שזכאי כל איש ציבור", הוסיף זוהר.