אביחי מנדלבליט
אביחי מנדלבליט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' שיגר אמש (שלישי) מכתב ליועמ"ש מנדלבליט שבו קרא להגנה על זכויותיהם של תושבי עפולה הדתיים והחרדים החפצים להנות גם מאירוע תרבות המתאים לאורחות חייהם.

"אימוץ העמדה השגויה שעלתה מפסק הדין פוגעני ביותר כלפי ציבור רחב בישראל שבוחר בהפרדה בין גברים ונשים מטעמים דתיים, והוא מנוגד לדין ולערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית", כתב השר.

"הוראת השופט לפיה משטרת ישראל תרדוף את מי שחפץ בהפרדה מטעמים דתיים, ותאסור גם על פעילות התומכת בהפרדה וולונטרית, נוגדת את הדין ואת הפסיקה ואיננה מכבדת את הציבור שבוחר בה מטעמים דתים ואת האוטונומיה שלו", כתב סמוטריץ'.

עוד הוסיף "אני קורא לך להגן על זכויותיהם של תושבי עפולה החפצים לקחת חלק באירוע מוזיקלי על פי אמונתם ואורחות חייהם, אירוע בודד מתוך 360 אירועי קיץ עירוניים בעפולה. אל תתן יד לפרובוקציה המכוונת. תמוך בתשובתך לעתירה בקיומו של האירוע כפי שתוכנן מלכתחילה לרווחת תושבי עפולה החפצים בכך ועצור את הפגיעה בילדי וילדות עפולה שמבקשים לרקוד ולשמוח באירוע שמותאם לאורחות חייהם ואמונתם".

בית המשפט המחוזי בנצרת קיבל ביום ראשון האחרון את עתירת שדולת הנשים נגד עיריית עפולה, שבפארק העירוני שלה מתוכנן להתקיים בשבוע הבא מופע מוזיקלי לחרדים בהפרדה.

השופט יונתן אברהם אסר על קיום המופע בהפרדה, הורה לסדרני העירייה למנוע ולסכל כל ניסיון לבצע אותה ואמר כי יש לערב את משטרת ישראל במידת הצורך.

כמו כן, הוא חייב את העירייה לשלם את הוצאות המשפט של העותרות בסך 5,000 ש"ח. בעקבות החלטת בית המשפט, הזמר מוטי שטיינמץ ביטל את הופעתו, והאירוע בוטל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו