לריסה עמיר טרימבובלר, רעייתו של רוצח ראש הממשלה יגאל עמיר, סיפרה הבוקר (רביעי) כי בעלה פתח בשביתת רעב במחאה על שלילת שיחות הטלפון ממנו בעקבות שיחה שניהל לאחרונה עם פעיל הימין יואב אליאסי (הצל).

"בעלי יגאל פתח בשביתת רעב במחאה נגד שלילת טלפונים למשך חודשיים שהוטלה עליו כעונש בגלל השיחה עם הצל, וגם נגד החזקתו בהפרדה במשך שנים בלי אישור של בית משפט", כתבה טרימבובלר בפייסבוק.

משב"ס נמסר בתגובה כי "לאור הפרה של כללי השימוש בטלפון של האסיר יגאל אמיר בשל ניהול שיחה לצורך התארגנות פוליטית, נעשה לו הליך של שלילת טובת הנאה - מניעת שיחות טלפון למשך חודשיים. בתגובה הודיע האסיר למפקד האגף על כוונתו לשבות רעב. נעקוב אחר התנהלותו בהמשך היום".

בתוכנית ''הצינור'' בערוץ 13 נחשף לפני מספר ימים כי יגאל עמיר פנה לגורמים בתקשורת ובפוליטיקה בניסיון לגייסם לסיוע למפלגה חדשה ששמה לה למטרה לשחררו מהכלא.

בין היתר, שוחח עמיר עם עופר גולן, מפעיליה המובילים של עוצמה יהודית. "דיברתי איתו כמה פעמים", סיפר גולן למערכת "הצינור". "אני תומך במאבק שלהם. אני חושב ש-24 שנים בבידוד יושב אדם חף מפשע, צריך לקיים משפט חוזר".

לפני כשבועיים קיבל יואב אליאסי, המכונה "הצל", שיחה מאגף הבידוד בכלא רימונים. מצדו השני של הקו פנה אליו יגאל עמיר שניסה לשכנעו לפרסם פוסטים בעד שחרורו כדי להפיץ את מסרי המפלגה החדשה.

"הבנתי שיש לך אתר של מאות אלפי עוקבים", אמר עמיר לצל. "במגזר הרוסי קמה תנועה שרוצה לשחרר אותי. יש שם 600 חבר'ה, פנסיונרים, אקדמאים. עכשיו הם רוצים להקים מפלגה שתרוץ בבחירות הקרובות במטרה לשחרר אותי. אחת המטרות היא גם לשנות את מפת התקשורת בארץ, שהיא כולה ביד השמאל".

אליאסי השיב לעמיר כי אינו מעוניין לפתח איתו שיח. "חשבתי שאולי עובדים עליי וגם בגלל שהייתי בשוק שהוא ואני בעלי אידיאולוגיה זהה, זה פשוט לא ייאמן", אמר אליאסי. "אני אף פעם לא מגמגם - הפעם גמגמתי. באיזה עולם אני והוא באותו הצד? אדם שהואשם ברצח ראש ממשלה בישראל. רצח רבין הוריד אותנו לברכיים וקרע אותנו לגזרים. זהו פצע בלתי ניתן לאיחוי ולעולם אני והוא לא נהייה באותו הצד הפוליטי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו