בנות ''זהות'' פותחות שנה

החלה הכשרת הקיץ לבנות השירות הלאומי של ארגון זהות: העצמה רוחנית, למידת כישורי הדרכה, התמקצעות בהכנת תכנים ועוד.

ערוץ 7 , י"ג באב תשע"ט

בנות השירות של ארגון זהות
בנות השירות של ארגון זהות
צילום: דוברות זהות

בנות השירות הלאומי של ארגון ''זהות'' החלו אמש (שלישי) את הכשרת הקיץ, במהלכה לומדות בנות השירות, העתידות לשרת בעשרות מרכזי ''זהות'', את מיומנויות ההדרכה, הכנת המערכים החוויתיים ומהות העיסוק במרכזי "זהות".

ההכשרה נפתחה בשיחה של הרב שמואל אליהו שברך את הבנות לקראת השנה החדשה. הרב דיבר על משמעות השירות, על חשיבות העיסוק בזהות יהודית ועל הגישה אותה צריכות הבנות לסגל לעצמן בבואן לבתי הספר הממלכתיים.

ההכשרה כוללת העצמה רוחנית, למידת כישורי הדרכה, התמקצעות בהכנת תכנים, שימוש באמצעי עזר טכנולוגיים, והקניית כישורי דרמה ומשחק.

מנכ"ל זהות, ישראל בן פזי, מספר: "אנו נותנים לבת כלים מקצועיים שילוו אותה לאורך השנה, לצד תמיכה רוחנית והעמקה בהבנת המשימה וחשיבותה. תכנית ההכשרות של זהות פועלת בשיתוף עם מכללת "אורות ישראל" ומעניקה לבנות הכרה אקדמאית עבור הכשרתן. הבנות לומדות את השפה הנכונה המתאימה להדרכה בבית ספר חילוני, כך שהדברים יתאימו לקהל היעד איתו הן נפגשות. מדובר כאן בסיירת של בנות השירות הלאומי. מאחל לבנות הצלחה רבה בשנה החדש".

מרכזי זהות פרוסים בכל רחבי הארץ ופועלים בהדרכת זהות יהדות וציונות בבתי ספר ממלכתיים. המרכזים פועלים תחת פיקוחו של האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך. בשנים האחרונות ביצעו המרכזים פעילות שנאמדה ב כ-1,000,000 ימי תלמיד מידי שנה.