עלו מצרפת לשומרון: "אתם חלק מאיתנו"

עולים חדשים מצרפת הגיעו ליישוב פדואל בשומרון. התושבים יצאו לקבל את פניהם. יוסי דגן: מעריצים את המעשה הציוני שעשיתם.

ערוץ 7 , י"ג באב תשע"ט

דגן ורב היישוב עם אחת המשפחות
דגן ורב היישוב עם אחת המשפחות
צילום: רועי חדי

כ-100 מתושבי פדואל בשומרון יצאו מבתיהם אמש (שלישי) כדי לקבל את פני המשפחות החדשות שעלו מצרפת לשומרון.

המשפחות הגיעו לשומרון כחלק מפרוייקט העלייה של המועצה האזורית שומרון הפועל יחד עם עמותת קליטת קהילות ישראל.

במסגרת הפרויקט עלו עד כה למעלה מ-70 משפחות. זהו המחזור השישי של העולים מצרפת לשומרון וזו הפעם השניה שמגיעים עולים מצרפת לפדואל בשלוש השנים האחרונות.

המשפחות הגיעו ישירות משדה התעופה למבנים בהם יתגוררו בפדואל, שם התקבלו בשירה וריקודים על ידי תושבי הישוב.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן יחד עם הרב יששכר מנשה - רב הישוב פדואל קבע מזוזה בבתים החדשים, יחד עם העולים הטריים וילדיהם.

רב הישוב אמר לעולים: "אתם חלק מהישוב פדואל מעכשיו, אנחנו אוהבים אתכם ומחבקים אתכם על המעשה הציוני הגדול שעשיתם".

יוסי דגן בירך ''שהחיינו'' ואמר "כולי צמרמורות, הקב"ה זיכה אותנו להביא יהודים לארץ ישראל. אתם חלק מאיתנו, כשהגרלנו את הקראווילות בצרפת אמרתי לכם שעוד כמה דקות תהיו תושבי מועצה אזורית שומרון, כעת אתם בפועל תושבי המועצה וחלק מאיתנו. אנחנו מאחלים לכם הצלחה ומבטיחים לעשות כל מה שאפשר כדי שתצליחו, אנחנו מעריצים את המעשה הציוני שעשיתם. בשם תושבי השומרון: ברוכים הבאים".

דגן הודה ליו''ר הישוב ברק פויר וליו''ר היוצא רגב קסל שפעל להבאת עולים, לחברי ועדת קליטה בישוב, למנהל הקהילה אופיר אונגר ולרפי אביטל מנהל מחלקת הקליטה מטעם המועצה.

יו''ר מזכירות הישוב פדואל ברק פויר אמר: "אנחנו מתרגשים שאנחנו זוכים יחד אתכם לקיים את חזון הנביאים, כל הישוב מתנדב לסייע, יש שתי משפחות מאמצות לכל משפחה בכדי לסייע בכל מה שנדרש".

יעל חמו שעלתה לארץ מצרפת לברוכין שבשומרון רק לפני שנה, מלווה את הפרויקט מטעם המועצה. "זה מרגש לעבוד עם משפחות שעלו כשאני עליתי רק לפני שנה. כשראיתי אותם שמחתי בשבילם. אמרתי להם שבלילה הראשון מקבלים נשמה חדשה. זה כמו לידה. אני רואה את הדרך שעשינו עד עכשיו ואני יודעת שיהיה להם טוב".