טל מוסרי וזוכי הטיסה
טל מוסרי וזוכי הטיסהצילום: יח"צ

לפני ימים אחדים הוענק הפרס לזוכי הגרלת הילדים של תנועת חב"ד – סיור בכדור פורח בשמי תל אביב עם כוכב הילדים טל מוסרי.

"זו הייתה חוויה גדולה, מעבר לטיסה בכדור פורח בשמי הארץ, אלא לפגוש את הקהל הגדול שהשתתף בקמפיין הגדול שעשיתי יחד עם חב"ד לקרוא לכל הילדים להגיע בשבועות לבתי הכנסת לשמוע את עשרת הדברות'', אומר מוסרי הרואה את המפגש עם הזוכים לטיסה בכדור הפורח כשיאה של הפעילות המשותפת עם התנועה.

''ההיענות הייתה אדירה. עשרות אלפי ילדים הגיעו עם ההורים לבתי הכנסת וזו הייתה זכות גדולה עבורי", הדגיש.

הקשר בין מוסרי לתנועת חב"ד אינו מתחיל באירוע זה, והוא מספר: "אני מאוד קשור לתנועת חב"ד. רבים לא יודעים אבל החבר הכי טוב שלי חזר בתשובה לפני הרבה שנים והפך לחב"דניק, והוא הכניס אותי לעולם הקסום של חב"ד. הוא זה שחיתן אותי יחד עם רבה של צפת ואמר לי שהולכים לעשות לי חתונה חב"דניקית למהדרין. בבוקר טבלתי במקווה האר"י הקדוש, נכנסתי לחתונה באמירים עם הניגון של הארבע בבות. זה היה גדול ומרגש ועד היום בל"ג בעומר חב"ד מארגנים הופעות לילדי ישראל ואני לוקח בהן חלק, וכמובן חג השבועות זו מסורת חדשה של שמיעת עשרת הדברות. כשחב"ד קוראים לי אני מתייצב".

על המחיר שאולי הוא משלם על הקשר הזה עם תנועת חב"ד שאלנו והזכרנו את המתקפה על יובל המבולבל כשרק העז לומר 'שמע ישראל' עם ילדים בהופעה, כאשר צעקות ההדתה נשמעו וקיתונות נשפכו על ראשו.

"גם אם יש רעשי רקע אני משתדל לא להקשיב להם. כולם צועקים 'הדתה' ואני לא חושב שיש כאן הדתה. יש כאן יהדות ומסורת נפלאה. כמי שעובד כל כך הרבה שניםפ עם ילדים ויש לי ילדים משלי, אני רואה את היופי שבשיתוף הילדים במסורת ישראל וחגי ישראל, אם זה ב'והגדת לבנך' בליל הסדר בתחפושות בפורים וכו'. כמעט בכל חג יש לילדים תפקיד חשוב ואני רואה לחבר את הילדים למסורת ישראל וזו ממש לא הדתה. זו זכות גדולה. גם אם יש רעשים כאלה אנחנו שמים אותם בצד".

לדברי מוסרי רעשי הרקע הנשמעים בתקשורת לא מגיעים מכיוונם של חבריו בתעשיית הבידור שמכירים אותו, יודעים שאת פעילותו הוא מבצע מהלב ותומכים בו. הוא גם מעיר שעל קמפיין חג השבועות לא קיבל תמורה כספית כלשהי והדבר מעיד גם הוא על המניעים למעשה, "עשיתי את זה מאהבת ישראל ומאהבת היותי יהודי ובשבילי זו זכות גדולה לתווך לקהל הדתי והחילוני. אני לא חוזר בתשובה, אבל צריך להפסיק לפחד ממסורת ישראל, גם החילוניים, להפסיק לפחד מהחגים ומהיהדות. אני מרגיש שבורכתי בכך שאני יכול לתווך בין המגזרים השונים".

עוד שאלנו את מוסרי אם השתתפותו באירוע מול ילדים בתנועת חב"ד שונה ב"מדד הכוכבות" שכן לא תמיד הילדים שאיתם הוא שותף למצבע מכירים אותו מסדרות הטלוויזיה והתכניות השונות, בניגוד למפגשים אחרים עם ילדים הרואים בו סלב ודמות טלוויזיונית מוכרת.

"אף פעם לא חיפשתי את הכוכבות. אני עושה את מה שאני אוהב ומאמין, שזה להופיע לילדים וגם למבוגרים ב'הבימה'. אני מופיע לילדים הרבה שנים אבל אף פעם לא הייתי שם כי זה זוהר. אני נהנה להופיע לשיר ולרקוד, ואם אני מגיע לקהל אחר שלא תמיד מכיר אותי ואני יכול לגרום לו לחיוך אז עשיתי את שלי".