מתגייסים לנצח יהודה: ״גאווה ואחריות״

מפקד פלוגה בגדוד נצח יהודה כותב לחיילים החדשים שיגיעו הבוקר (חמישי) ללשכת הגיוס. ״מחכה שתצטרפו למשפחה״

רב-סרן יוני בכר , י"ד באב תשע"ט

מתגייסים לנצח יהודה: ״גאווה ואחריות״-ערוץ 7
יוני בכר
צילום: דובר צה״ל

אז איך זה מרגיש להיות חייל? אני מגן על הבית שלי, העם שלי, המדינה שלי והארץ שלי. משרת במקומות לא פשוטים, הגזרות חמות ואני רואה את הבתים והאזרחים שאני מגן עליהם ודואג שישנו בלילה בלי פחד או שייסעו בכבישים וידעו שיש מי ששומר עליהם.

זאת גאווה להיות חייל. גאווה אמיתית. המדים, החברים שהם כמו משפחה ותמיד איתך בכל צרה ובכל משימה, מהבוקר עד הלילה, כל אחד דואג ועוזר אחד לשני. זאת באמת גאווה להיות חלק ממשהו גדול ממך.

תמיד חלמתי להיות מ״פ בגלל שתי סיבות עיקריות: תחושת האחריות ותחושת השליחות. אחריות בשני המובנים. ראשית - יש לי אחריות על הגזרה שלי ועל הביטחון והשקט באותה הגזרה ושנית האחריות העצומה שיש לי על החיילים שלי. לדאוג שטוב להם בצבא, לדאוג שטוב להם בבית, שאם יש בעיות אז יש מענה ושאם יש צרה או משהו שיושב על הלב הם יודעים שיש להם אוזן קשבת.

אני מרגיש אחריות על משהו גדול וגם כשאני בבית וגם כשאני בחופשה הראש שלי תמיד עסוק במחשבות ודאגות על מה שקורה בפלוגה והחיילים שלי או אם זה מה שמתרחש בגזרה, העבודה היא קשה אבל כמו שהיא קשה, ככה היא מספקת.

השליחות זאת עוד סיבה לא פחות חשובה להיות מ״פ. זה להתחיל תהליך עם כל אחד מהחיילים שלך ולהנהיג אותם להיות הכי מקצועיים ואנושיים בעבודתם.

כמפקד אני רואה חיילים שרק הרגע התגייסו בימים הראשונים שלהם בצבא ממש בתחילת הטירונות ואז אני רואה את אותו החייל שכבר ראיתי, כבר בפלוגה וותיקה ואני רואה אותו מתבגר מולי הופך להיות בן אדם אחר לגמרי מדבר בשפה אחרת מתנהג אחרת ושומע מההורים שלו כמה הילד השתנה. אני רוצה שהחיילים יקחו את כל הכלים שיש לי להציע להם על מנת להתבגר ולהפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמם לא רק בשבילי כי הם חיילים שלי, אלא כי חשוב לי שאחרי זה בהמשך החיים התקופה הזאת תמשיך לעצב אותם ולשרת אותם והם יצליחו בכל מקום שרק יגיעו אליו.

מתגייסים יקרים,
אני יודע שבהתחלה הכל נראה מפחיד והכל נראה מאיים, אני גם יודע שאתם לא יודעים לאן אתם נכנסים אבל יש לי בקשה אחת: תזכרו שכל מה שאנחנו עושים, אנחנו המפקדים, אנחנו עושים את זה כדי שכולם יצליחו. כל מפקד רוצה בהצלחה של כל חייל.

אז לקחת בקלות ולהיות מקצועיים וחדים וביחד נעבור את זה ונהיה הכי טובים שיש. אני מצפה מכם שתרגישו מחוייבות מאהבה לפלוגה ותרגישו פתוחים לומר כל מה שמציק לכם על הלב.

יחד עם זאת, אני מצפה מכם, מהחיילים הלוחמים, שננצח בכל משימה ונדע לתפעל כל אירוע וכל תקרית. מחכה שתצטרפו למשפחה והמון בהצלחה.

רב-סרן יוני בכר

מפקר פלוגה