"אהבה שוברת שגרה"

לרגל ט"ו באב חושפת נועה מושיחוב את מכתב האהבה האישי שלה

תגיות: זוגיות
תוכן שיווקי , י"ד באב תשע"ט

נועה מושיחוב
נועה מושיחוב
יח"צ

למה אנחנו מקבלים זה את זו כמובן מאליו?

  • איפה הרומנטיקה?
  • איפה התשוקה ?
  • לאן הכל התפוגג ונעלם פתאום?
  • מה פתאום אנו כבר לא מפרגנים זה לזו כמו פעם ?

משתפת אותנו הגב' נועה מושיחוב יועצת זוגית ומינית בתחושות שעולות בקרב זוגות נשואים, לאחר שנים מספר של זוגיות מתמשכת אשר מבקשים ממנה את המענה הנכון והמדויק לטיפוח, חידוש ושימור התשוקה הראשונית.

מערכת יחסים שהתחילה עם ריגושים וניצוצות פתאום לאט לאט עם הזמן הופכת למחווה של שיגרה, הצדדים מתחילים להתרגל ולהתייחס זה לזו כמובן מאליו, עם הזמן ממעיטים להוקיר תודה זה לזו מה שיכול לגרום הרבה פעמים לצד הנותן להרגיש מנוצל וחסר הערכה בקשר.

פעולות שבעבר גרפו מבני הזוג מחמאות ומילות הערכה היום כל אותם פעולות הפכו לנורמה ודבר שבשגרה ורק שאינם נעשים זוכרים להעיר על כך..

נועה מציינת דוגמאות קלסיות מתוך הקליניקה:

אם פעם היית מפרגנת לו על כוס קפה שהכין עבורך, על ריקון האשפה כל ערב בלי תזכורות, תיקון דברים בבית, איסוף הילדים מהחוגים, כבוד למשפחה שלך ועוד שלל דוגמאות מביתך פנימה..

אם פעם הייתה מפרגן לה על ארוחה חמה כל ערב, על כביסה מגוהצת ומקופלת בארון, על היותה אימא טובה ורעיה מסורה...

היום סדר הפעולות היומיומי שדורש אחריות, עשייה ותשומת לב עוברים על סדר היום כאילו זה ברור ומובן מאליו, הכרת התודה על אותם פעולות שגרתיות נאמרת בשפה רפה אם בכלל, כאשר במקביל להסתגלות שלנו, לשגרה המלאה בעשייה ותרומה משותפת, ההתמקדות עוברת לפעולות שלא נעשים, במה שאנחנו לא נותנים ו/או מקבלים אחת מהשנייה וגוררים אווירה ביקורתית מתסכלת ולא נעימה.

"כל זוגיות טובה ארוכת טווח יכולה להיגרר למקומות שבה ניקח זה את זו כמובן מאליו" מנרמלת נועה את התופעה, אך לא מוותרת ודורשת מאיתנו שימת לב ומודעות לסובב אותנו,

ישנם 2 שאלות שאנחנו חייבים לשאול את עצמנו לפחות אחת לשבוע:

"עד כמה יש לנו מודעות לעשייה שכן נעשית סביבנו?"

"כמה אנחנו מוקירים תודה ומערכים את הצד השני בקול רם ?"

גם בזוגיות אוהבת ותומכת, לפעמים אנו שוכחים להביע בקול את רגשותינו ההומים כלפי בן/ת הזוג ולעומת זאת "נתזכר" על בסיס קבוע את הדברים שמציקים לנו.

זוגיות שפוגשת ביקורת וחוסר פרגון הינה קרקע פורייה לצמיחה של התגוננות תקיפה או הסתגרות בין בני הזוג

איך נצא מהמעגל הזה?

מתוך מחקריו של החוקר ד"ר גוטמן על יחסים בזוגיות, הנתון שעולה מהממצאים הוא שבזוגיות מוצלחת היחס בין פרגון לביקורת צריך להיות 5:1 "חמישה ליטופים על כל מכה מילולית".

אם אמרנו דבר מעליב או פוגעני, לא מספיק להתנצל, צריך לפצות את הנפגע בלפחות חמש אינטראקציות חיוביות נפרדות ורצוי באותו היום.

זוגיות אוהבת, תומכת ויציבה היא כאשר שני בני הזוג משדרים\ מעניקים זה לזו פרגון והערכה גם גברים וגם נשים.

נועה מעניקה לנו טיפ לשימור היחס הנכון, על מנת להתמיד ולטפח את הזוגיות ולא לאפשר לעצמנו ליפול לשגרה השוחקת ולמטלות היום יומיות, מעבר לשימת הלב והידיעה בצורך הברור שלנו לפרגון יומיומי והבעת ההוקרה (לא מספיק בלב):

בתדירות של תקופת זמן קצובה חשוב לתת ריכוז של רגשות תודה וההערכה ואני ממליצה לעשות זאת באמצעות מכתב אהבה מפורט המביע את אהבתנו, הערכתינו, תודתנו ותשוקתנו זה לזו.

ולרגל ט"ו באב, מעניקה לנו נועה הצצה לפנים החדר, ומשתפת אותנו במכתב האהבה שהכינה לבן זוגה (מצונזר מטעמים מובנים..) לאות הוקרה והבעת תודה:

"בעלי היקר ,

טו באב חוגגים פעם בשנה אך אני חוגגת אותו כל יום וכל בוקר כשאני מתעוררת לצדך, הנוכחות והשלווה שלך מעניקים לי תחושות של ביטחון ושמחה.

אני יודעת שישנם רגעים שהיית רוצה לשמוע את זה יותר ממני ולדעת שאתה חשוב לי, אך דע לך: לא תמיד יוצא לי לפרגן או להגיד לך מילה טובה, כי בתוך תוכי אני מאמינה שאתה יודע את זה, ואולי לפעמים זה לא קורה פשוט כי האגו שלי לא מאפשר לספר לך ...

אבל עכשיו זו ההזדמנות שלי לומר ולהביע עד כמה אני מעריכה אותך על זה שאתה אבא מקסים לילדים שלנו - לא יכולתי לדמיין משהו יותר טוב עבורם, כמה אתה קשוב להם ותמיד יודע להכיל אותם , לפנק אותם ולנהל איתם שיח בכל מצב או שעה גם בשיא הלחץ כאשר אתה בעבודה תמיד יש לך סבלנות לענות ולהקשיב להם זה קסום בעיניי ...

חשוב לי שתדע שאני מעריכה אותך על זה שאתה תמיד יודע לתמוך בי ובהחלטות שלי, תמיד מאפשר לי להגשים את החלומות שלי , ברגעי משבר אתה משמש עבורי לגב ומשענת, עומד לצדי ותומך בי וזה ממש לא ברור מאליו, אני ממש אישה מאושרת.

אתה מאמין,

עוד מעט אנחנו חוגגים בר מצווה לזוגיות שלנו, במבט לאחור אם היו שואלים אותי אם יש משהו שהייתי משנה בך?

אז אני אומרת כלום אני אוהבת אותך כפי שאתה

מאצ'ו

גבר אמתי, אמיץ , חרוץ ,שמח ,רגיש , עדין וחזק

מכבד מקשיב ומכיל .

אני מאחלת לנו שתמיד נדע לשדר זה לזו יותר הערכה ופרגון בקשר

ולאהוב זה את זו כאלו אין מחר

באהבה

שלך נועה "