פרופ' עופר מרין
פרופ' עופר מרין צילום: חזקי ברוך

כמיטב המסורת גם השנה יתכנסו אורחי קבוצת העיתון 'בשבע' לאירוע הקוקטייל המסורתי שייערך במרכז מורשת בגין בירושלים.

הקוקטייל יתקיים לפני אירוע הקיץ המרכזי של העיתון, שבו הזמר החסידי אברהם פריד יארח את אמיר דדון, עם התזמורת הפילהרמונית ראשון לציון.

באירוע החגיגי יוענק אות החזון והמעש לחמישה אנשים שפעלו ופועלים לאורך השנה ובולטים בעשייתם הציבורית.

קרן דניאלי ע"י מוטי זוננפלד, הרב דניאל טרופר, פרופסור שרית קראוס, הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, הרב בן ציון אלגאזי​​​​​​, והפרופסור עופר מרין.

הם זוכי אות החזון והמעש בציונות הדתית של קבוצת העיתון 'בשבע' לשנת תשע"ט - 2019.

קרן דניאלי הוקמה ע"י מוטי זוננפלד. מאז לכתה של בתו דניאלי ז"ל, זוכה אביה מוטי לשמור על מורשתה בהקמת "קרן דניאלי" ע"י עשרות מיזמים חשובים מתחומי החסד, הבריאות והחינוך, המפיחים חיים בדמותה ובמורשתה.

בעשייתו הוא זוכה לקיים עולמות מלאים בצניעות וענווה, מתוך כך אישיותה של דניאלי ז"ל נצרבת ונלמדת בקרב הציבור הישראלי ובבני הנוער. מדמותה נלמדת ומשתקפת ע"י פעילות קרן דניאלי מסירות של אהבת אדם, הוקרת כבודם של תלמידי חכמים בעולם התורה, באהבת חינם, בשינויים חברתיים, התנדבות ועשיה לשם שמים.

הרב דניאל טרופר, נשיא ומייסד ארגון "גשר" המקדם חיבורים בעם היהודי, יקבל את האות על היותו מייסד ויו"ר "קרן קהילות" של הגרעינים התורניים הפרושים בכל מרחבי ארצנו, בעיירות הפיתוח בעיר ובכפר ומפיחים רוח של חזון בעם ישראל לעתיד טוב יותר של אחדות מתוך אהבת חינם.

הרב טרופר ייסד ועמד בראשות "קרן גשר לקולנוע" האחראים על יצירות כמו מעורב ירושלמי, שטיסל ועוד סדרות רבות שהטביעו את חותמם בתרבות הישראלית מתוך כבוד למסורת ישראל סבא, לעדת השונות ולקהילות המגוונות שלנו בעם.

פרופסור שרית קראוס מאוניברסיטת בר אילן, תקבל את האות על המהלכים והשינויים בהם הטבעת את חותמך לצד התמורות הרבות והשפעתן על החברה הישראלית לגווניה השונים. מחקריה עוסקים בפיתוח מערכות אינטליגנטיות של מחשבים תוך התמקדות בהיבטים רחבים של פעילות אינטליגנטית, אוטונומית ומבוזרת.

ההיבטים של משא ומתן ושיתוף פעולה בין מערכות ממוחשבות לבין עצמן ובינן לבין בני אדם, פיתוח סוכנים אוטונומיים, אבטחה רב-רובוטית ורב-צוותית, מערכות מרוּבות סוֹכנים, למידה, וכן תכנון ומכניזמים מתקדמים העושים שימוש במנגנוני שוק ובהצבעה. פרופסור קראוס היא מראשוני החוקרים ששילבו שיטות מתחום תורת המשחקים בבינה מלאכותית. בעבודתה פיתחה תחום מחקר חדש, שבמסגרתו מפותחים סוכנים ממוחשבים המסוגלים לבצע משא ומתן מול בני אדם.

הרב ד"ר אברהם ליפשיץ יקבל את האות על היותו 9 שנים וחצי ראש המינהל לחינוך דתי במשרד החינוך, דאגה מלאה למוסדות החמ"ד ולהצעידם לאהבת המולדת העם והתורה. המינהל פועל בהובלת הרב ד"ר אברהם ליפשיץ בכל גווני האוכלוסייה בבית אחד משותף בחינוך משמעותי, ערכי, התואם את חזון החמ"ד וערכיו.

ניכרת בשנות כהונתו העשייה הרבה לבניית קומה גבוהה בהישגים הלימודיים, בגיוס לצבא, בשיעור הזכאות לבגרות, ובהתנדבות לאוכלוסיות נזקקות בתרומה לקהילה.

הרב בן ציון אלגאזי נשיא ומייסד "צורבא מרבנן", יקבל את האות על הפעלת מאות מוקדי למידה בישראל ובעולם. אלפים נהנים מדי שבוע מלימוד מרתק של כל ההלכות המעשיות, הנוגעות לחיינו היום יומיים. תכנית הלימודים סדורה מקיפה תוך 4 שנים, בלימוד חד שבועי, את כל ההלכות המעשיות בשולחן ערוך על ארבעת חלקיו, מן המקור ועד ההלכה למעשה.

פרופ' עופר מרין מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק - כמי שהקים והוביל את יחידת הטראומה בעשור האחרון, יחידה שטיפלה באלפי פצועים וחולים, וכמי שפיקד על בית חולים שדה של צה"ל, שהביא כבוד רב למדינה. אנו מאחלים לך הצלחה רבה באתגר ניהול אחד מבתי החולים הגדולים בישראל. "כָּל הַמַּצִּיל נֶפֶשׁ אַחַת מִיִּשְׂרָאֵל כְּאִלּוּ קִיֵּם עוֹלָם מָלֵא