אנחנו חוגגים ט"ו באב בכל יום

אבי במברגר לא היסס כשהבין שיוכל לתרום כליה לאשתו קולין ולהציל את חייה. "גם בבדיקות היתה התאמה מדויקת בינינו".

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ד באב תשע"ט

קולין ואבי במברגר, אחרי ההשתלה המוצלחת
קולין ואבי במברגר, אחרי ההשתלה המוצלחת
צילום: דוברות הדסה

ט"ו באב הוא חג של אהבה, אבל יש זוגות שהשנה יחגגו זוגיות משמעותית עוד יותר. כאלה הם אבי וקולין במברגר.

אבי הציל את חייה של קולין לפני כשנה, לאחר שתרם לה כליה.

היא מספרת בשיחה עם ערוץ 7 על ההשתלשלות שהביאה לתרומה. "אבי ואני נשואים כבר 33 שנים. לפני כשנה וחצי התמוטטתי והתברר שיש לי אי ספיקת כליות ושהמצב שלהן סופני. בשלב הזה, התבשרנו שאני אצטרך לקבל תרומת כליה. התחלנו לדבר כיצד נמצא כליה ואבי והילדים שלנו הביעו נכונות להיבדק - והם אפילו רבו ביניהם מי יתרום.

''בסופו של דבר יצא שאבי היה המתאים לתרום כליה. אחרי עשרה חודשים של דיאליזה קיבלתי מאבי תרומה של כליה ועברתי השתלה בבית החולים הדסה ואין לי מלים לתאר את ההרגשה של זה".

"לכל העולם זה נראה דבר הכי ברור, אבל זה בכלל לא ברור. אצלנו זה היה לגמרי ברור ולא היתה שאלה", היא מוסיפה.

אבי במברגר מציין, "כשאנחנו מספרים את הסיפור, אתה מתפלא כמה פעמים אנשים נשואים מופתעים מזה. בשבילנו זה היה מובן מאליו. לא היססתי לרגע. זה גם גורם אושר כשאתה יודע שאתה יכול לסייע ולא תלוי בגורם שלישי".

קולין ממשיכה בסיפור, שמשלב רומנטיקה סביב התהליך הרפואי. "אבל התהליך של הבדיקות קצת ארוך כי רוצים להגן על התורם שלא ייפגע בעצמו. לי ולאבי מהרגע הראשון היה ברור שהוא יימצא הכי מתאים. כשהגענו לבדיקה האחרונה שהיא הכי משמעותית - הלבורנטית הסתכלה עלינו ואמרה לנו 'נראה שאתם אופטימיים שבעוד שבועיים יהיה לכם ניתוח, זה לא כך בדיוק'. לא ידענו מה יכולה להיות הבעיה, אבל בסופו של דבר, למרות שזה לא קורה הרבה, גם בבדיקות היתה התאמה מדוייקת בינינו. כשקיבלנו את הבשורה שנינו מאוד התרגשנו".

"כשהתחתנו צחקו עלינו שאנחנו בעלי אופי שונה לגמרי, אבל במשך השנים זה היה לנו ברור שאנחנו מתאימים מאוד אחד לשני", היא מוסיפה.

הם לא מתכננים חגיגה מיוחדת לערב הזה. "עוד לא סגרנו משהו, אבל אנחנו חוגגים ט"ו באב כל יום. כשאנחנו שנינו קמים בבוקר יחד, רואים את השמש ואומרים מודה אני".